זק פיקוח וניהול בניה

בדיקת מבנים

כל מי שעומד בפני עסקת רכישת דירה הן מקבלן והן יד שנייה רצוי שישכור את שירותי חברת בדיקה שתערוך עבורו דו"ח בדיקת מבנים. דו"ח בדיקת מבנים צריך להציף את הליקויים ובכך למנוע בעתיד מצורך ממשי של תיקון הליקויים והשקעת כספים רבים מעבר לעלותה של הדירה. את בדיקת המבנים עושה מומחה להנדסת בניין. הוא בודק את המבנים ומגיש דו"ח מפורט ומקצועי לגבי הליקויים שהתגלו. יש בארץ מספר חברות בדיקת מבנים שמעמידות ללקוחות מהנדסים מטעמן ודו"ח כזה יכול לשמש בעתיד, בעת הצורך, כראיה לבית המשפט.

חשיבות בדיקת מבנים לפני הכניסה אליהם

חשיבות בדיקת מבנים בדירות יד שניה גבוה מבדיקת דירה מקבלן. בהנחה שהקבלן עשה עבודה מקצועית ומספר הליקויים נמוך לפחות הלקוח יכול להיות בטוח שצנרת החשמל, גז ומים היא חדשה ואין צפי לליקוי בעתיד הקרוב. לעומת דירת קבלן הרי שבדיקות יד שניה הצנרת, אם לא נעשה שיפוץ על ידי בעלי הדירה בעבר, היא ישנה ועלולה להתפוצץ בכל רגע נתון.

בשנים האחרונות אנחנו עדים למקרים רבים של נפילת מרפסת, קריסת גג או קיר. קונה פוטנציאלי של דירה יד שניה יכול למנוע מעצמו בעיות ולוותר על הדירה שנמצאת בבניין כזה. בבדיקת דו"ח המהנדס יכול הקונה הפוטנציאלי של דירה יד שניה לחשב כמה יהיה עליו להשקיע מעבר לעלותה של הדירה עוד בטרם נכנס לגור בדירה. יתכן ויהיה עליו לעשות חישוב מחודש או לנסות לדבר עם המוכר על הורדה במחיר הרכישה.

מה שאתם לא יודעים – חשוב לגלות בעת בדיקת מבנים

מוכרי דירות יד שניה לא תמיד מודעים למצבה של הדירה ומעמידים אותה למכירה למחיר גבוה. זוהי סיבה מספיק טובה לשכור מהנדס בנין שיעשה להם בטרם הכרזת פרטי המכירה בדיקת המבנה/הדירה ולאחריה יוכל המוכר לקבוע מחיר סביר.

בנוסף, חברה לבדק בית, כמו חברת זק שירותי הנדסה בבעלות עידן זק, יכולה לחסוך לזוגות צעירים שקונים דירה חדשה, או לכל רוכש, הרבה מאד כסף, כאבי ראש, ריבים ומשפטים. בין היתר החברה יכולה לאתר הרבה ליקויים סמויים כמו סדקים, ריצוף גרוע, אינסטלציה לא תקנית, עקומה ועוד. חברת זק שירותי הנדסה בבעלות עידן זק יכולה גם לאתר רשלנות בעבודה, לצלם אותה באמצעים אלקטרוניים, ואז לפרסם כך שמחיר הדירה יפגע.

מעוניינים לערוך בדיקה יסודית למבנה? דברו איתנו ונשמח לעזור:
טלפון: 054-3132-842
דוא"ל: sackhome@gmail.com
סגירת תפריט