ליקויי בנייה

כל מבנה שמוקם בישראל חייב בביקורת ליקויי בנייה. מהנדסי בנין הם אלו שעושים את הביקורת ומעבירים דו"ח ליקויי בנייה לכל המשרדים הרלוונטיים ובכלל זה גם לנציגי הקונים. בארץ הוקמו חברות שמבצעות בדיקות למציאת ליקויי בנייה והן מבצעות בדיקות כאלה לאורך כל השנה במספרים גדולים. החברה הנבחרת צריכה להיות בעלת אנשי מקצוע הבקיאים בתקנות ובחוקי הבנייה בארץ. בנוסף חברת הבדיקה באמצעות מהנדסיה צריכה לעשות בדיקת ליקוי בנייה תוך איתור של אי התאמות בין המפרט הטכני למציאות מה שפוגע באיכות הבנייה כפי שהתחייב הקבלן בהסכם המקורי. כל זאת יכולה לספק לכם חברת זק שירותי הנדסה בבעלות עידן זק.

פלס 0.60 מ' דיגיטלי
פלס 0.60 מ' דיגיטלי לבדיקת שיפועים במרפסות ובמקלחונים

ליקויי בנייה – מה כוללת הבדיקה

בדיקת ליקויי בנייה חובה שתיעשה בטרם נמסר הנכס לקונה. קל ונוח יותר לתקן את הליקויים כשחלל הנכס ריק אין בו רהוט ועדיין הוא אינו מאוכלס. אפשר לבצע את הבדיקה גם לאחר האכלוס אבל פעולת הבדיקה הופכת מסובכת יותר וביצוע התיקונים קשה.

חברת זק שירותי הנדסה בבעלות עידן זק מצוידת בכלים ומכשירים ייעודיים וכל מהנדס שעורך בדיקת ליקויי בנייה משתמש בהם. בסיום הבדיקה יוציא המהנדס המבצע דו"ח ליקויי בנייה. הדו"ח יועבר ליזם/קבלן וללקוח. לאחר קבלת הערות של היזם/קבלן לדו"ח הליקויים יבוצעו התיקונים בהתאם למוסכם בהסכם. ציוד וידע זה מאפשר לבדוק דברים רבים, בין היתר:

  • התאמת כמויות וטיב חומרי הגלם כפי שפורטו במפרט.
  • תכניות בניה
  • צנורות חשמל, גז מים
  • טיח וצבע
  • כלים סניטרים
  • אריחים, רצפה מקלחת ומטבח
מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות
מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות

גם יד ראשונה וגם יד עשירית – בדיקת ליקויי בנייה – ויפה שעה אחת קודם

בדיקת ליקויי בנייה נעשית גם במבנים ישנים, כאלה הנקראים בשוק הנדל"ן יד שנייה. כל קונה פוטנציאלי שמעוניין לרכוש דירה/מבנה שנבנה לפני שנים רבות כדאי לו לשכור את שירותיה של חברת בדיקה שזו תעשה עבורו את הדו"ח. לפעמים ההשקעה לשיפוצים והחלפת הצנרות אינה מצדיקה את העלות הנדרשת עבור הדירה. לאחר קבלת הדו"ח יכול הלקוח לעשות חישוב מחדש האם כדאי לו להיכנס לעסקה. ישנם ליקויי בנייה שניתנים לתיקון בקלות יחסית וישנם כאלה שלא ניתן לתקנם ואי אפשר לשפר את המצב. הבעיה היא שליקויי בנייה שאינם ניתנים לשיפור מהווים סכנת התמוטטות (כדוגמת מרפסת בבית בחדרה). קיימת גם סכנה, בעיקר בחדרי מדרגות, של התמוטטות וגרימת נזק בנפש וברכוש. בסיומו של כל דו"ח ליקויי בנייה צריך להיות סעיף שיכלול אומדן כספי לתיקון הליקויים.

מד רטיבות פרוטימטר
מד רטיבות פרוטימטר לבדיקת רטיבויות ואינדיקציה לגבי מקור הרטיבות
סגירת תפריט
Call Now Button