בדק בית באחריות ללא פשרות
זק שירותי הנדסה

בדק בית עושים עם זק שירותי הנדסה

בביצוע בדק בית מגלים: כמה באמת שווה הדירה שבחרתם? איזה ליקויים הסתירו מפניכם? האם גודל הדירה הוא בדיוק כמו שהובטח? לא נכנסים לפני שבודקים!

זק שירותי הנדסה שומרים על אינטרסים שלכם בקניית דירה חדשה מקבלן או יד שנייה, אנו נוודא שתקבלו בדיוק את מה שסוכם ועל פי תקן תכנון ובניה, לא עוד עיגולי פינות או התרשלויות שונות של קבלנים, אנו מבטיחים לכם כניסה נקייה ועם המון שקט נפשי לשנים הבאות.

בכל ביצוע של בדק בית לדירה נלקחים בחשבון כל הפרטים הקטנים החל ממדידת הדירה, בדיקות ריצוף ושיפויים, בדיקות אינסטלציה וכלים סניטרים, בדיקות חשמל, מים ביוב ואינסטלציה, נזילות, מעקות, קירות, מדרגות והכל בצמוד לתקן תכנון בניה העדכני, בתים שבהם התקיימו ליקויי בניה יקבלו דוח מקצועי המפרט את הליקוי ועלות התיקון המשוערת, הדוח הינו כביל בבית משפט ויכול לשמש כעדות בתביעה.

בדק בית הוא מושג שאנו נתקלים בו ברגע שהחלטנו לקנות דירה, בין אם מדובר בדירה מקבלן או דירה מיד שנייה, מדובר באחד הבדיקות החשבות שיש לבצע, בדיקת הבית לפני קניה יכולה לחסוך עבורכם עשרות עד מאות אלפי שקלים בהווה וגם בעתיד

לחצו להתרשמות מדוחות בדק בית שהוכנו במשרדנו

נכנסים לבית חדש או יד שנייה? דברו איתנו, ונשמח לעמוד לשירותכם! מלאו פרטים או התקשרו ומיד נחזור:

בדיקות המתבצעות במסגרת בדק בית

בעת ביצוע הבדיקה אנו מסתמכים על התקנים הישראלים ותקנות תכנון ובניה, הליקויים הנבדקים הם לא רק באיכות המבנה והדירה אלא גם באיכות העבודה והאסתטיקה. זק שירותי בניה בהנהלת עידן זק מפקח בניה עם תעודת הסמכה לביצוע כל בדיקות הבדק.

 1. בדיקת התאמות לתכניות ומפרטים
 2. בדיקת ריצוף – אופקיות ושיפועים התאמה לתקן ישראלי 1555/3
 3. בדיקת חיפויים – חדרי רחצה וקירות חוץ, התאמה לתקן ישראלי 1555/2, 2378
 4. בדיקת קירות – מישוריות, אנכיות התאמה לתקן ישראלי 789,1920
 5. נגרות – דלתות פנים התאמה לתקן ישראלי 23
 6. מסגרות – מעקות דלתות כניסה, מוצרי ממד, התאמה לתקן ישראלי 4422, 5044, 1142
 7. אלומיניום – חלונות, דלתות, מעקות התאמה לתקן ישראלי 1068, 4068, 1099, 1142
 8. אינסטלציה – בדיקה חזותית, כלים סניטרים, התאמה הוראות מתקני תברואה, תקן ישראלי 1205
 9. חשמל – בדיקה חזותית, התאמה לתקנות החשמל
 10. מדרגות – התאמה לתקנות תכנון ובניה
 11. רטיבות – בדיקה עם מכשיר פרוטימטר
 12. איטום – התאמה לתקן ישראלי 752

האם מומלץ לבצע את הבדיקה לבתים חדשים מקבלן?

ישנו רושם שאפשר לחסוך את בדק הבית בדירה חדשה שרוכשים מקבלן, הטענות הנשמעות הם שמדובר בבניה חדשה לפי התקנים הנדרשים, שהכל חדש, אין בלאי וזה בכלל מיותר, אז ההפך הוא הנכון, צריך להבין שהקבלנים צריכים לעמוד בכל כך הרבה חוקים ותקנים שלעתים לא הכל מיושם כנדרש.

לדוגמה קריסת המרפסות בבניין חדש בחדרה, לימים התברר ע"י בדיקת מהנדס שחוזק המבנה היה נמוך מהתקן, מעבר לכך ישנם ליקויים שמתבצעים בתום לב בזמן הבניה כמו פגיעות בתשתיות מים וביוב שמתגלות מאוחר יותר.

מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות

מד זוית דיגיטלי – לבדיקת זויות בין קירות

מד רטיבות פרוטימטר

מד רטיבות פרוטימטר

פלס 0.60 מ' דיגיטלי

פלס 0.60 מ' דיגיטלי

הקבלן נותן אחריות על ליקויים עתידיים – אז למה לשלם בדיקה נוספת?

נכון, בשלוש השנים הראשונות לפחות הקבלן נותן אחריות על ליקויים או נזק שנגרם מאיכות הבניה, אבל עם הזמן נוכחנו לדעת שזו ביורוקרטיה לא פשוטה. אנו נתקלים במקרים שהקבלן מתנער מאחריות ומעביר אותה לרוכש בטענה שמדובר על נזק שנגרם על ידו ואז מתחילה מלחמת גרסאות. עם זאת הדבר כרוך באובדן ימי עבודה וחוסר נוחות ולכלוך בדירה.

גם במצב בו הקבלן מממש את האחריות כפי שהבטיח אפשר להסכים ששיפוץ באמצע החיים זה לא דבר קל ונוח, כך שביצוע הבדיקה ע"י בודק מוסמך וקבלת דו"ח תיקונים התקף בבית משפט, לא ישאיר ספקות לגבי אחריות התיקון.

אנו זק שירותי הנדסה יכולים להעיד שכניסה לבית שעבר בדיקה יסודית נותנת המון שקט נפשי, ומונעת אובדן ימי עבודה לכלוך וחוסר נוחות בשלבים מאוחרים יותר.

בדק בית לדירה יד שנייה

לא תמיד ניתן להבחין בפגמים – רוב האנשים אינם יודעים לזהות פגמים שיש בדירה כאשר הם רוכשים אותה בכסף רב. מצב זה גורר תופעה ידועה שרוכשים את הדירה ורק לאחר שנכנסים מגלים כל מיני תופעות לא נעימות של ליקויים שונים כמו נזילות, בעיות רטיבות, בעיה בריצוף ועוד בעיות רבות ושונות. אבל יש מי שמסוגל לאתר ולזהות עבורכם בעיות בדירה עוד לפני שאתם רוכשים אותה וכך תוכלו לדעת איזה דירה אתם רוכשים.

מה חשוב לבדוק בדירות יד שנייה

כדי לדעת שבדירות יד שנייה מתגלים בממוצע יותר ליקויים באופן משמעותי מדירות חדשות, הסיבה לכך היא פשוטה, בלאי, השימוש בנכס לאורך זמן יוצר ליקויי בניה שונים שחלקם הגדול ניתן לשפץ ולתקן אבל המחיר הוא פקטור משמעותי ועשוי להשפיע מאוד על הבחירה שלכם בנכס.

בתהליך בדק בית לפני קניה דירת יד שנייה ייבדקו התאמות לתכנית ההיתר ובדיקה שאין חריגות בניה, רטיבויות, ריצוף, קירות, נגרות, אלומיניום, מסגרות וכל מבצב פיזי אחר של הדירה והמבנה כולל דוח הנדסי מפורט באופן ברור על הממצאים השונים, כל אלו ייבדקו בצורה מקיפה וביומה תקבלו דו"ח שמפרט בצורה ברורה על הממצאים השונים.

סגירת תפריט
מלאו פרטים ומיד נחזור: