בדיקת דירה חדשה לפני מסירה

מהנדסים אשר מבצעים בדיקות בדק בית בדירות חדשות ברחבי הארץ מגלים לא אחת כשלים רבים בעבודות הבנייה השונות שבוצעו במבנה וזאת עקב חוסר מיומנות של הצוותים הספציפיים או שימוש בחומרי בנייה שאינם בעלי תו תקן.

כל מי שרוכש דירה חדשה במיטב כספו בטוח שלאור הפיקוח על קבלני המשנה באתר, הדירה תהיה מושלמת, אך בפועל מוצאים בדירות רבות ליקויים שחלקם חמורים וחלקם מינוריים, אך בכולם יש לטפל כדי לגור בסביבת מגורים ראויה.

ביצוע בדיקת בדק בית מקיפה 

ההמלצה של המהנדסים לכל בעלי הנכסים החדשים, היא  להזמין בדיקה מקיפה של בדק בית לאחר קבלת המפתח וזאת טרם הכניסה בפועל למגורים בדירה. הסיבה לכך היא כדי לעלות על תקלות חמורות שעלולות אף לסכן את בני הבית כמו לדוגמה בעיה במדרגות שעלולה לסכן את הילדים או מעקה במרפסת שלא הותקן כראוי ולכן הוא מסוכן.

רכישה של דירה חדשה 

החלום של משפחות רבות הוא לרכוש דירה, הן אם מדובר בזוגות צעירים שקונים את דירתם הראשונה שהיא בדרך כלל דירה קטנה או משפחות גדולות שמשפרים את רמת המגורים שלהם, מוכרים את דירתם הנוכחית ובוחנים פרויקטים חדשים בעפולה כדי לגור בדירה גדולה יותר כמו דירת גן או דירה עם מרפסת גדולה ולגור בסביבה מתוכננת שיש בה את כל השירותים הקהילתיים.

ברוב המקרים המשפחות בוחנות כמה וכמה מיזמים בעיר כדי לקנות דירה שהם מסוגלים לשלם עבורה בהתאם לתקציב שלהם, שתהיה בעלת כמה חדרים, סלון רחב ידיים, מרפסת כדי ליהנות בה בשעות המנוחה, או לחלופין דירת גן מפנקת.

היערכות לקראת הכניסה לדירה החדשה 

מהנדס הבקיא בתחום בדיקת הדירות החדשות מבצע בדיקות מעמיקות על פי צ'ק ליסט כדי לעבור על כל הרבדים הקיימים. הוא בוחן נושאים כמו החיווט וההתקנה של מערך החשמל, אופן חיבור מערכות האינסטלציה ותקינותן, האם הקירות בנויים כהלכה מבחינה מישורית ואנכית, ההדבקה של הריצוף על פי השיפועים והאופקיות הנדרשת, איטום הגג והבית, עבודות האלומיניום בחלונות ועבודות העץ בדלתות הפנימיות. 

כמו כן נושאים בטיחותיים כמו המעקה במרפסת, גובהו, החומר שממנו הוא יוצר, ואופן ההתקנה, אם יש בתוך הבית מדרגות, כמו בבתים פרטיים או בדירות דופלקס, המהנדס בוחן בקפדנות כל מדרגה כדי שלא תהיה סכנה בעת העלייה במדרגות ובעיקר בעת הירידה בהן. 

הביקורת הזו נעשית תוך שימוש באמצעי בקרה מתקדמים כמו פלס דיגיטלי, מד זווית דיגיטלי, מד רטיבות ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים נוספים. בתום הבדיקה המהנדס מגיש דוח ליקויים הכולל את המהות של כל ליקוי, את מידת הדחיפות בתיקון הכשל, אם מדובר בנושא בטיחותי, עניין דחוף או נושא שיש לטפל בו עד סוף שנת האחריות. 

הלקוחות פונים לקבלן ובהתאם לממצאים, דורשים תיקונים מידיים לכשלים החמורים.