בדק בית ברמת גן והסביבה

נכנסים לבית חדש ברמת גן והסביבה או חושבים לרכוש אחד מיד שניה? שיהיה במזל טוב, את בדק הבית ברמת גן אנחנו ב"זק" שירותי הנדסה מכירים היטב, הן מבתים חדשים שממש כעת מתאכלסים ברמת אפעל סמוך לבית החולים שיבא ע"י "סלע בינוי" והן מבתים יד שניה שביקרנו והוצאנו דוחות לפני קניה שסייעו מאוד לרוכשים לבצע עסקה טובה יותר.

בכמה מילים, מה בדק הבית ברמת גן נותן לכם?

1. זיהוי מפגעי בטיחות וליקויים פוטנציאליים: בדיקת בית יכולה לסייע בזיהוי ליקויים רבים ובמרכזם: בניה שלא עומדת בתקן, רטיבות סמויה שיפועי ניקוז הפוכים, דליפות גז או בעיות אחרות שעלולות להוות איום על הנוחות והשק שאתם מחפשים..

2. הערכת מצב הנכס: בדק בית יכול לספק מידע רב ערך על מצב הנכס, לרבות גיל ומצב הגג, צנרת, אינסטלציה, מערכות חשמל ורכיבים חשובים נוספים.

3. הערכת הצורך בתיקונים או שיפוצים: בדק בית יכול לסייע באיתור אזורים הדורשים תיקונים או שיפוץ, ולאפשר לרוכשי הדירות לנהל משא ומתן עם המוכר או לתכנן הוצאות עתידיות.

4. הבטחת עמידה בחוקי הבנייה: בדק בית יכול לעזור להבטיח שהנכס עומד בחוקי הבנייה והתקנות.

5. מתן שקט נפשי: בדק בית יכול לספק שקט נפשי לרוכשי הדירות, בידיעה שהם מקבלים החלטה מושכלת לגבי מצב הנכס אותו הם רוכשים

פלס באורך 200 ס"מ לבדק בית

כמה טיפים שאסור לכם להחמיץ – לפני שחותמים

לפני כניסה לבית חדש, ישנן מספר בדיקות חזותיות שניתן לבצע על מנת לקבל מושג ראשוני על מצב הנכס. גם אם אתם לא בדיוק מהתחום:

 1. זומנתם לביקור בנכס לפני מסירתו מהקבלן? וודאו תחילה עם מנהל העבדה שהכנס נקי עד כמה שניתן מאבק ופסולת בניה, אחרת לא תצליחו לראות פגמים בייחוד בריצוף
 2. וודאו עם מנהל העבודה שיש חשמל ומים זורמים בדירה
 3. הגיעו עם כל תעודות הרכישה של הריצוף, קרמיקה או שדרוגים למיניהם ובדקו שקבלתם בדיוק את מה שנבחר.
 4. נכנסתם לדירה, ההתרגשות בטח בשיאה, אבל נסו להיות בפוקוס ופשוט לעבור ויזואלית על כל המכלולים של הבית: קירות, ריצוף קרמיקה, אמבטיה, אלומיניום, דלתות, משקופים, ויטרינות וכו כל מה שנראה פגום בעינכם, לצלם ולציין.
 5. אינסטלציה: פתחו את הברזים ובדקו שהמים מתנקזים היטב לביוב, הורידו מים באסלות ושימו לב שהמים לא קופצים אחוצה
 6. חשמל: בדיקת תריסים חשמליים, בדיקה שכל המתגי תאורה עובדים, כדי להגיע עם מנורות לוודא שיש תאורה בכל נקודה.

יש כמובן עוד המון בדיקות בטיחות ותקן שאת זה אנחנו יודעים לעשות, אם אתם לפני כניסה לבית חדש או קניה של בית יד שניה, דברו איתנו ו 054-313-2842

אילו בדיקות כוללת בדיקת בדק בית ברמת גן?

בדק בית ברמת גן כולל מגוון רחב של בדיקות כמו למשל:

 • בדיקה בה בוחנים האם הדירה בפועל תואמת את תכניות הבניה המאושרות ואת המפרט הטכני עליו חתמתם בעת הרכישה של הדירה.
 • בדיקה של הריצוף והחיפויים במבנה.
 • בדיקה של כל מוצר הקשור לנגרות ועץ בדירה, כולל דלתות הפנים שבה, המטבח וכדומה.
 • בדיקה של עבודות האלומיניום והמסגרות.
 • בדיקה של מערכת האינסטלציה הפנימית והחיצונית, בדירות מיד שניה גם בדיקה לגילוי נזילות נסתרות באמצעות מצלמה תרמית יכולה לגלות לכם הרבה על מצב הדירה.
 • בדיקה של המדרגות מחוץ למבנה או בתוכו אם קיימות, רמת הבטיחות והעמידה בתקן.
 • בדיקה לגילוי רטיבות, בין אם היא גלויה ובין אם היא נסתרת, ומקור הרטיבות. בדירות חדשות יכולים גם לומר לכם על רטיבות שעדיין לא קיימת אך בשל ליקויי בניה, בחורף הקרוב או לאחר זמן מה של מגורים בבית היא כבר תצוץ החוצה.
 • בדיקה של כל האיטום בבית, הפנימי והחיצוני וגם בין החדרים.
 • בדיקה של הצבע על הקירות והתקרה, או בחלק החיצוני של הבית.
 • בדיקה של מעקות ואביזרי בטיחות ועוד…

כל פרט קטן כזה יכול להשפיע רבות על המצב של הנכס, על הנוחות של המגורים בו, השווי של הנכס ובעיות עתידיות שתצטרכו להתמודד איתן בתחזוקה שלו, ולכן חשוב מאוד לא לוותר על בדק בית ברמת גן בשום מצב.

אם יש לי אחריות לשנת בדק – למה אני עדיין צריך בדק בית?

אחת השאלות שאנחנו שומעים הרבה היא מאנשים אשר רכשו דירה מקבלן ולא מבינים מדוע הם זקוקים לבדק בית אם בכל מקרה יש להם אחריות, כאשר הטענה היא שבמקרה ותהיה להם בעיה הם יכולים להפעיל את האחריות.

ובכן, חשוב מאוד לדעת שישנם ליקויי בניה אשר את ההשפעה שלהם אתם תוכלו לראות גם לאחר מגורים של 5 שנים בנכס ולעיתים אפילו יותר. אם מראש תדעו על הליקויים הללו תוכלו לדרוש מהקבלן לתקן אותם, אם תחכו עד לרגע שבו תתקלו בהשפעה של ליקויי הבניה הללו, ייתכן כי כבר יהיה מאוחר מידי לפנות לקבלן עם הבעיות הללו ואתם תצטרכו לבצע את התיקון בעצמכם, מה שעלול לגרור לכם הוצאות כספיות כבדות מאוד של לא מעט כספים.

לכן, אם אתם עומדים לקבל מפתח לדירה החדשה שלכם, אל תסתכלו רק בקנקן אלא במה שבאמת יש בתוכו. הזמינו בדק בית אשר יאמר לכם בדיוק באיזה מצב הנכס אליו אתם עומדים להיכנס וכך תוכלו להיות הרבה יותר בטוחים בכך שהדירה עומדת בכל התקנים הנדרשים ואין ליקויי בניה שתצטרכו לשלם עליהם לא מעט כספים מאוחר יותר ויכניסו אתכם להוצאות כספיות גבוהות ולא מתוכננות כלל.