זק פיקוח וניהול בניה

בדק בית דירה מקבלן

בדק בית הוא אחד הסעיפים המופיעים בחוזי רכישת דירות הן מקבלן והן יד שנייה. למרות שאין זו חובה, זהו דבר חשוב מאד, כדי שלא תקנו חתול בשק. בדק הבית נעשה כדי לוודא שכל מה שנחתם עליו בהסכם אכן נעשה בפועל. בסופו של דבר, בדק בית דירה מקבלן היא הדרך היחידה לדעת שמה שקניתם זה בית ללא ליקויים הנדסיים, בטיחותיים, תשתיתיים או עיצוביים. ללא בדק בית, אין לכם הבטחה זו.

בדק בית דירה מקבלן – רגע אבל הקבלן איננו אחראי למה שהוא מוכר?

עקרונית כן, הוא מחויב למכור דבר שקוף וכנה. החוק מ-1973 מחייב אותו לתת תקופת בדק בית לפני מסירת המפתחות ולפני הליך זה, הוא אחראי לכל תיקון שנדרש. לכן, חשוב מאד לא למהר לקחת את המפתחות מהקבלן, ולעשות בדק בית דירה מקבלן. אתם צריכים חברה מקצועית שתעשה בעבורכם את העבודה, למשל, זק שירותי הנדסה בבעלות עידן זק, בעל הניסיון העשיר בתחום זה.

לא כל רוכש דירה יודע לאתר את הליקויים שמתגלים מכל סיבה שהיא בין אם העבודה לא נעשתה בצורה מקצועית על ידי הקבלן וצוות העובדים שלו או בגלל שימוש בחומרי גלם לא כפי שפורט במפרט הטכני שצורף כנספח להסכם או בכל סיבה שהיא. ליקוי שמתגלה במסגרת שנת האחריות על הקבלן לדאוג לתקנו. לכן חשוב מאד לעבוד עם חברת בדק בית טרום מסירת המפתחות. מי שאומר מה יש לתקן, מתי ומה הערך של העבודה הוא שמאי מקרקעין מקצועי.

קצת ענייני אחריות – מה מחויב הקבלן לתקן לפני מסירת המפתחות

הקבלן מקבל ארכה לבצע את התיקונים, אבל עליו לחתום על חוזה מול מפקח הבניה ששכרתם, שמבטיח את אחריותו לתיקון הליקויים. הוא מקבל שנתיים לעשות תיקונים כמו עבודות ריצוף או חלונות אלומיניום. הוא מקבל שלוש שנים אם יש כשלי תשתית, דודים ומכונות. תקופה זו נכונה גם לגימור הגינה או שיפוצים אסתטיים. מערכת הביוב והתשתית של המים מקבלות חלון של ארבע שנים לכל היותר לתיקון. זה זמן לא מעט, לכן חשוב לעבוד עם חברת בדק, כמו זק שירותי הנדסה בבעלות עידן זק שיכולה לקצר את הטווחים ולדעת איך לשאת ולתת עם הקבלנים.

איך בוחרים מפקח בניה ברמה גבוהה שיעשה בעבורכם בדק בית

המפקח צריך להיות מטעמו של הקונה, שנבחר על ידו והוא סומך עליו. אסור לקונה לשכור את שירותיו של המפקח שהקבלן ממליץ עליו. תמיד יש סיכוי שאותו מפקח יטה את הדו"ח שלו לטובת הקבלן. בדק בית של דירה שנרכשה מקבלן רצוי לעשות בטרם נמסרו מפתחות הדירה לקונה. דירה פנויה מאפשרת בדיקה יסודית יותר וניתן לבצע את התיקונים בטרם הוצבו רהיטים והקונה ומשפחתו יעברו להתגורר בדירה. אפשר גם לאחר מסירת המפתחות אבל במקרה זה ישנן מגבלות מתבקשות.

אם אתם רוצים בדק בית ברמה גבוהה, חברת זק שירותי הנדסה בבעלות עידן זק תשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לפרויקט שלכם.

מעוניינים לערוך בדיקה יסודית למבנה? דברו איתנו ונשמח לעזור:
טלפון: 054-3132-842
דוא"ל: sackhome@gmail.com
סגירת תפריט