זק פיקוח וניהול בניה

בדק בית וביקורת מבנים

בדיקת הדירה עם מיטב המכשירים כולל דו"ח הנדסי מפורט קביל בבית משפט, כולל ליווי אישי וצמוד. אפשרות לליווי במהלך בדיקת בודק בית משפט.
  • בדק בית לאחר כניסה לדירה במהלך תקופת הבדק ותקופת האחריות.
  • בדק בית לפני קבלת דירה מקבלן.
  • ביקורת מבנים לרכוש משותף.
  • בדק בית לפני קניית דירה יד שנייה.
  • בדיקת ליקויים פרטניים - רטיבויות, סדקים ועוד.
  • דו"ח הנדסי מקצועי קביל בבית משפט.

בדק בית הוא תהליך שנערך לפני רכישה של דירה. יש בדק בית לדירה חדשה אשר נרכשת מקבלן ובדק בית חשוב והכרחי גם לפני רכישת דירה ישנה יד שנייה. יש חשיבות רבה לבדק בית והוא יכול לחסוך לכם כסף רב וגם להציל אתכם מקניה לא טובה שתגרור חרטה ועוגמת נפש רבה. לא כל אחד מתמצא בכל הפרטים הקטנים שיש לבדוק כאשר קונים דירה חדשה. גם דירה מקבלן וגם דירת יד שנייה.

לא תמיד מבחינים בפגמים

בנוסף לכך לא תמיד ניתן לראות את כל הפגמים שיש בדירה. רוב האנשים אינם יודעים לזהות פגמים שיש בדירה כאשר הם רוכשים אותה. מצב זה גורר תופעה ידועה שרוכשים את הדירה ורק לאחר שנכנסים מגלים כל מיני תופעות לא נעימות של ליקויים שונים כמו נזילות, רטיבות, בעיה בריצוף ועוד בעיות רבות ושונות. אבל יש מי שמסוגל לאתר ולזהות עבורכם בעיות בדירה עוד לפני שאתם רוכשים אותה וכך תוכלו לדעת איזה דירה אתם רוכשים.

רכישת דירה היא צעד גדול וחשוב

רכישת דירה היא משהו שלא עושים כל יום ועבור רובינו זאת הרכישה הרצינית הגדולה ביותר שנעשה ולכן חשוב לבדוק בצורה רצינית ויסודית את הדירה לפני הרכישה: בדק בית הוא הדרך לבדוק באמצעות מהנדס מוסמך את הדירה לפני רכישה. מהנדס מוסמך ידע לזהות כל פגם בדירה כאשר אתם יודעים את הפגמים תוכלו לגשת לרכישה מתוך ידע ובעיניים פקוחות ולא מתוך חוסר ידיעה.

יתרון במקח עם המוכר

 ייתכן ובכל זאת תרצו לרכוש את הדירה אבל תוכלו כך גם להתמקח עם הקבלן או המוכר ולציין בפניו את הליקויים אשר נמצאו בבדיקת בדק הבית. כדאי לציין כי בדק בית הוא לא וולונטרי אלא מעוגן בחוק מכר דירות. יש תקופות בדק שונות הנגזרות מהחוק להיבטים שונים בבית. הקבלן שבנה את הבתים נותן ליזם שטר ערבות בדק לתקינות הבתים ורק לאחר שהדיירים חתמו כי אין ליקויים בדירה שלהם היזם משחרר את הקבלן מערבותו.

תקופות בדק שונות

יש תקופות בדק שונות. יש תקופת בדק של שנה. שנה בה הקבלן מקבל זמן לתקן ליקויים שהדיירים מצביעים עליהם. שנה נשמעת זמן רב להמתין לתיקון לקויים בדירה אבל חשוב להבין ולזכור כי הקבלן בונה מאות יחידות או דירות בשנה ולכן החוק מאפשר לו ומקנה לו תקופת זמן סבירה כדי לתקן את ליקויי הבניה. יש סוגים שונים של ליקויים. יש  ליקויים קטנים וקוסמטיים לוקח לקבלן זמן קצר יחסית לתקן אבל לעתים יש ליקויים משמעותיים יותר שלוקח זמן רב ומאמץ רב יותר לקבלן לתקן.

תיקונים שיש לתקן באופן מיידי

יש תיקונים שיש לתקן באופן מיידי כי אם לא מטפלים בהם מהר הם עלולים ליצור בעיות נוספות ולהרוס את המבנה. כאשר שומעים את המושג בדק בית חושבים שהוא קשור רק לקניית בית חדש מקבלן אבל זה לא המקרה היחיד שבו מבצעים בדק בית. ברור שכאשר רוכשים דירה מקבלן חשוב לבצע בדק בית. בבדק הבית מהנדס בניה מנוסה ובעל ניסיון ידע לאתר ליקויים שרק מומחים בתחום הבניה יכולים לאתר. לבדוק את חוזק החומרים ואת בחירת החומרים. לאתר ליקויים שמי שלא מצוי בתחום הבניה לא יכול להכיר ולאתר. למהנדס בדיקה יש גם מכשור שבודק בתוך הקירות ובתוך הרצפות אם יש ליקויים או שהכול תקין ונבנה כחוק ולפי התכניות המצורפות. יש גם בדק בית שנערך לדירות יד שנייה. שם יש ליקויים רבים לרוב ולכן זה בדק בית מקיף וגדול במיוחד.

טלפון: 054-3132-842
דוא"ל: sackhome@gmail.com
סגירת תפריט