זק פיקוח וניהול בניה

בדק בית

בדק בית הוא מושג שאנו נתקלים בו ברגע שהחלטנו לקנות דירה, בין אם מדובר בדירה מקבלן או דירה מיד שנייה, בדק בית הוא אחד הבדיקות החשבות שיש לבצע ומיד נסביר:

בדיקת הבית לפני קניה יכולה לחסוך עבורכם עשרות עד מאות אלפי שקלים בהווה וגם בעתיד, כמו שאנו לא מהססים לבדוק רכב לפני קניה במכון מוסמך, על אחת כמה וכמה שאנו חייבים בדק בית.

בדיקות המתבצעות במסגרת בדק בית

מבצע הבדיקה מסתמך בבדיקה על התקנים הישראלים ותקלות תכנון ובניה, הליקויים הנבדקים הם לא רק באיכות המבנה והדירה אלא גם באיכות העבודה והאסתטיקה. זק שירותי בניה  בהנהלת עידן זק מפקח בניה עם תעודת הסמכה לביצוע כל בדיקות  הבדק

 • בדיקת התאמות לתכניות ומפרטים
 • בדיקת ריצוף – אופקיות ושיפועים התאמה לתקן ישראלי 1555/3 
 • בדיקת חיפויים – חדרי רחצה וקירות חוץ, התאמה לתקן ישראלי 1555/2, 2378
 • בדיקת קירות – מישוריות, אנכיות התאמה לתקן ישראלי 789,1920 
 • נגרות – דלתות פנים התאמה לתקן ישראלי 23
 • מסגרות – מעקות דלתות כניסה, מוצרי ממד, התאמה לתקן ישראלי 4422, 5044, 1142
 • אלומיניום – חלונות, דלתות, מעקות התאמה לתקן ישראלי 1068, 4068, 1099, 1142
 • אינסטלציה – בדיקה חזותית, כלים סניטרים, התאמה הוראות מתקני תברואה, תקן ישראלי 1205
 • חשמל – בדיקה חזותית, התאמה לתקנות החשמל
 • מדרגות – התאמה לתקנות תכנון ובניה
 • רטיבות – בדיקה עם מכשיר פרוטימטר
 • איטום – התאמה לתקן ישראלי 752

האם מומלץ לבצע את הבדיקה לבתים חדשים מקבלן?

ישנו רושם שאפשר לחסוך את בדק הבית בדירה חדשה שרוכשים מקבלן, הטענות הנשמעות הם שמדובר בבניה חדשה לפי התקנים הנדרשים, שהכל חדש, אין בלאי וזה בכלל מיותר, אז ההפך הוא הנכון, צריך להבין שהקבלנים צריכים לעמוד בכל כך הרבה חוקים ותקנים שלעתים לא הכל מיושם כנדרש.

לדוגמה קריסת המרפסות בבניין חדש בחדרה, לימים התברר ע"י בדיקת מהנדס שחוזק המבנה היה נמוך מהתקן, מעבר לכך ישנם ליקויים שמתבצעים בתום לב בזמן הבניה כמו פגיעות בתשתיות מים וביוב שמתגלות מאוחר יותר.

 מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות
מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות

הקבלן נותן אחריות על ליקויים עתידיים – אז למה לשלם בדיקה נוספת?

נכון, בשלוש השנים הראשונות לפחות הקבלן נותן אחריות על ליקויים או נזק שנגרם מאיכות הבניה, אבל עם הזמן נוכחנו לדעת שזו ביורוקרטיה לא פשוטה, אנו נתקלים במקרים שהקבלן מתנער מאחריות ומעביר אותה לרוכש בטענה שמדובר על נזק שנגרם  על ידו ואז מתחילה מלחמת גרסאות. עם זאת הדבר כרוך באובדן ימי עבודה וחוסר נוחות ולכלוך בדירה.

גם במצב בו הקבלן מממש את האחריות כפי שהבטיח אפשר להסכים ששיפוץ באמצע החיים זה לא דבר קל ונוח, כך שביצוע בדק בית  ע"י בודק בדק בית מוסמך וקבלת דו"ח תיקונים התקף בבית משפט, לא ישאיר ספקות לגבי אחריות התיקון, אנו זק שירותי הנדסה יכולים להעיד שכניסה לבית שעבר בדיקה יסודית נותנת המון שקט נפשי, ומונעת אובדן ימי עבודה לכלוך וחוסר נוחות בשלבים מאוחרים יותר

מד רטיבות פרוטימטר
מד רטיבות פרוטימטר לבדיקת רטיבויות ואינדיקציה לגבי מקור הרטיבות

בדק בית לדירה יד שנייה

לא תמיד ניתן להבחין בפגמים – רוב האנשים אינם יודעים לזהות פגמים שיש בדירה כאשר הם רוכשים אותה בכסף רב. מצב זה גורר תופעה ידועה שרוכשים את הדירה ורק לאחר שנכנסים מגלים כל מיני תופעות לא נעימות של ליקויים שונים כמו נזילות, רטיבות, בעיה בריצוף ועוד בעיות רבות ושונות. אבל יש מי שמסוגל לאתר ולזהות עבורכם בעיות בדירה עוד לפני שאתם רוכשים אותה וכך תוכלו לדעת איזה דירה אתם רוכשים.

פלס 0.60 מ' דיגיטלי
פלס 0.60 מ' דיגיטלי לבדיקת שיפועים במרפסות ובמקלחונים

מה חשוב לבדוק בדירות יד שנייה

כדי לדעת שבדירות יד שנייה מתגלים בממוצע יותר ליקויים באופן משמעותי מדירות חדשות, הסיבה לכך היא פשוטה, בלאי, השימוש בנכס לאורך זמן יוצר ליקויי בניה שונים שחלקם הגדול ניתן לשפץ ולתקן אבל המחיר הוא פקטור משמעותי ועשוי להשפיע מאוד על הבחירה שלכם בנכס.

בתהליך בדק בית לפני קניה דירת יד שנייה ייבדקו התאמות לתכנית ההיתר ובדיקה שאין חריגות בניה, רטיבויות, ריצוף, קירות, נגרות, אלומיניום, מסגרות וכל מבצב פיזי אחר של הדירה והמבנה כולל דוח הנדסי מפורט באופן ברור על הממצאים השונים, כל אלו ייבדקו בצורה מקיפה וביומה תקבלו דו"ח שמפרט בצורה ברורה על הממצאים השונים.

סגירת תפריט
Call Now Button