בדיקת מבנים

בדיקת מבנה הינה בדיקה שמוכרת יותר בשם בדק בית והמטרה שלה היא לאתר ליקויים שונים במבנה ולהעניק דו"ח מפורט לבעלי המבנה או רוכשים פוטנציאליים אשר מעוניינים להעריך נכון את השווי של המבנה ורוצים לדעת האם באמת כדאי להשקיע ברכישה שלו ולא יקרה מצב בו יתגלו ליקויים שונים מאוחר יותר אשר ידרשו מהם הוצאות כספיות נוספות עבור התיקונים.

מהי בדיקת אורך חיי מבנה?

אם התחלתם לבדוק אפשרויות של בדיקת מבנה, בוודאי שמעתם את המושג "אורך חיי מבנה". ובכן, הערכת אורך חיי המבנה הינה הערכה המאפשרת לכם לדעת כמה זמן המבנה יוכל לעמוד מבלי שתצטרכו לבצע בו פעולות אחזקה או תיקונים שונים. ישנו הבדל בין אורך חיי השלד של המבנה לבין רכיבי המבנה, כאשר השלד הוא החלק המחזיק את המבנה ופחות נגיש לתיקונים או שינויים, ורכיבי השלד יכולים להיות מדרגות, ריצוף וכדומה אליהם יש לכם יותר גישה.

מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות
מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות

מה בודקים?

בדיקת מבנים כוללת חשמל אינסטלציה כללית, מעקות, מדרגות, שיפועי ריצוף, רטיבות  ונזילות באזורים גלויים ונסתרים בקירות באמצעות מכשירים ייעודיים ועוד לכל אחד מהסעיפים יש תקנים ברורים שהבית צריך לעמוד בו, אי עמידה בתקנים עלולה להיות נטל על בעלי הבית בטווח הקרוב וברחוק.

 • בדיקת התאמה למפרט הטכני של הבית
 • בדיקת חיפויים בחדרי רחצה התאמה לתקן ישראלי 2378,1555/2
 • בדיקה לחיפוי הריצוף, כולל שיפועים בחדרי רחצה בהתאמה לתקן ישראלי 1555/3
 • בדיקת קירות הבית ,מישוריות ,אנכיות בהתאם לתקן הישראלי 789/1920
 • בדיקת דלתות ומשקופים בפנים הבית בהתאמה  לקתן ישראלי 23
 • בדיקת מסגרות הכוללת מעקות דלת כניסה ממ"ד ועוד בתקן 1142 ,5044 ,4422
 • בדיקת מוצרי האלומיניום חלונות דלתות מעקות בתקן 1142, 1099, 4068, 1068
 • בדיקת מערכות האינסטלציה וכלים סניטרים סתקן תברואה 1205
 • בדיקת מערכות חשמל  חזותית בהתאמה לתקנות החשמל
 • בדיקות רטיבות גלויות וסמויות עם מכשיר פרוטימטר
 • בדיקות איטום בתקן ישאלי 752
פלס 0.60 מ' דיגיטלי
פלס 0.60 מ' דיגיטלי לבדיקת שיפועים במרפסות ובמקלחונים

מתי כדאי לבצע בדיקת מבנה?

בדיקת מבנים חשוב מאוד לבצע לפני רכישה של מבנה, מכל סוג. הבדיקה תאפשר לכם לדעת את השווי האמיתי של המבנה וכך להעריך נכון את המחיר שלו ולנהל משא ומתן חכם יותר. הבדיקה תאפשר לכם לדעת את מצבו של המבנה מבחינת תחזוקה ובטיחות ולהחליט האם בכלל רכישה של מבנה כזה תתאים לכם א או שיהיה עליכם להשקיע עבודות תחזוקה רבות מידי אשר הופכות את רכישת הנכס לפחות משתלמת וכדאית.

מדיד מרווח
כשיר זה משמש אותנו לבדיקת הפרשי גובה בין מרצפות

מי יכול לבצע בדיקת מבנה?

בדיקת מבנה מבוצעת על ידי מהנדס או הנדסאי מומחה בתחום, אך לא רק התואר חשוב, אלא הרבה יותר מכך – הניסיון. חשוב מאוד לוודא כי אתם בוחרים בודק שיש לו ניסיון רב ככל האפשר בעולם הבניה ובמיוחד בשיטת הבניה הספציפית בה בנוי המבנה אותו יש לבדוק.

מד אור לוקס
מד אור לוקס משמש לבדיקת הבדלי גוון בקרמיקות/מרצפות

כמה זה עולה?

בתחום בדיקת המבנים ובדק הבית לכל חברה יש מחירון משלה וכמובן, המחיר משתנה על פי המבנה המדובר, הגודל של המבנה, סוג הבדיקות שיש לבצע ועוד. לכן חשוב מאוד לקבל הצעות רק מחברות אשר מגיעות לנכס ונותנות לכם הצעות מחיר לפיו, או מבקשות את כל הנתונים הטכניים שיש לכם לפני שהן מעניקות את הצעת המחיר.