בדק בית בחדרה – כל מה שחשוב לדעת

חדרה היא עיר חוף יפהפייה השוכנת בלב ישראל, במרחק נסיעה קצרה מתל אביב. למרות היותה לא ממוקמת במרכז הארץ, לחדרה יש פוטנציאל נדל"ני רב בזכות מיקומה המצוין בסמוך לחוף הים. העיר ראתה התפתחות רבה בשנים האחרונות, עם הרבה פרויקטי מגורים חדשים שצצים בכל רחבי העיר כדוגמת AURA CITY.

הסיבה הקריטית לביצוע בדק בית בחדרה

כאשר עוברים לבית חדש, בין אם מדובר בנכס שנבנה מקבלן ובין אם מדובר בבית יד שנייה, חשוב לבצע בדק בית. גם אם מבחוץ נראה שהכל תקין, ייתכנו ליקויים שאינם נראים לעין ועלולים להופיע בהמשך ולגרום לנזק כספי משמעותי. בדק בית יכול לעזור לזהות את הבעיות הללו לפני שהן הופכות לבעיות גדולות.

חשיפת ליקוי בטיחות וצמצום נזקים בעתיד

מלבד הנזק הכספי, ייתכנו גם ליקויי בטיחות שחשוב לדעת על מנת להגן על דיירי הבית. בדק בית יכול לסייע בזיהוי סכנות בטיחותיות אפשריות, כגון חיווט לקוי או גג דולף, מעקות בגובה נמוך מהתקן שעלולים לסכן את הדיירים.

חשוב לבחור בודק בית מוסמך שיבצע עבודה מקצועית ויספק דוחות מפורטים. דוחות אלו יכולים לשמש כראיה בבית המשפט במידת הצורך, ולכן חשוב שהם יהיו מדויקים ומקיפים. בודק מוסמך יוכל גם לתת המלצות לתיקונים או שיפורים שיכולים לסייע בשיפור הבטיחות וערך הנכס.

מה עושים אם התגלו ליקויים?

אם מתגלים ליקויים בעבודות השיפוצים, בעזרת הדו"ח של בדק הבית אתם יכולים לחייב את קבלן השיפוצים שביצע את העבודות בבית שלכם לבצע את התיקונים הדרושים. אם הוא לא מוכן לבצע זאת – הדו"ח יכול לשמש אתכם ברשות השופטת בכדי לחייב את הקבלן לבצע את התיקונים הללו או להעניק לכם פיצוי כספי אשר יאפשר לכם לשכור שירות של קבלן שיפוצים אחר לבצע את התיקונים הדרושים.

בדק בית

מתי להזמין את בדק הבית?

אנו ממליצים שאם אתם רוכשים בית חדש שנבנה מקבלן, כדאי לקבוע בדק בית ברגע שהקבלן מודיע שהבית מוכן לאכלוס ולמעשה מוכן למסור את המפתחות. הסיבה לכך היא שבית ריק מאפשר בדיקה יסודית של כל היבט, כולל הקירות, הרצפות והאביזרים, מבלי שריהוט או חפצים יפריעו. בנוסף, אם מתגלים ליקויים משמעותיים המצריכים שיפוץ או הרמת רצפות, הרבה יותר קל לטפל בבעיות אלו לפני שאתם נכנסים לגור ומתחילים לגור בנוחות בבית החדש שלכם.