בדק בית בחיפה באחריות

המושג בדק בית הינו מושג בו תתקלו בכל פעם שתהיו מעורבים בעסקה הקשורה בנדל"ן – בין אם אתם רוצים להעריך שווי של בית לפני מכירה או רכישה, עומדים לקבל בית חדש מקבלן או כזה שנבנה בבניה פרטית או אפילו עומדים להשקיע בנכס מסחרי.

בדק בית בחיפה או בכל עיר אחרת מדובר בבדיקה חשובה מאוד אשר מטרתה לאתר ליקויי בניה ויכולה להשפיע על כל העסקה שלכם, על השווי של הנכס אותו אתם רוכשים ועל ההתנהלות העתידית שלכם עם אותו העסק, ולכן גם אם מדובר בהוצאה כספית בתקופה בה אתם עומדים מול הוצאות רבות – אל תוותרו עליה! מדובר בבדיקה שיכולה לחסוך לכם לא מעט כסף גם בהווה וגם בעתיד, וחשוב מאוד לבצע אותה.

מד רטיבות פרוטימטר
מד רטיבות פרוטימטר לבדיקת רטיבויות ואינדיקציה לגבי מקור הרטיבות

איזה בדיקות מבצעים במסגרת בדק בית בחיפה?

במסגרת בדק בית בודקים כל חלק וחלק בבית כמו:

  • התאמה לתכניות הדירה ולמפרט שלה
  • בדיקה של הריצוף
  • בדיקת החיפוי
  • בדיקה של מוצרי הנגרות בדירה הכולל דלתות פנים
  • בדיקת מסגרות
  • בדיקה של חלקי האלומיניום
  • בדיקת מערכת האינסטלציה
  • בניה נכונה של המדרגות
  • בדיקת רטיבות גלויה ונסתרת
  • מערכת האיטום ועוד…

למה צריך לבדוק דירה חדשה?

קניתם דירה חדשה בחיפה? שימו לב שבין אם אתם עומדים להיכנס לדירה חדשה מקבלן, ובין אם סיימתם בניה של בית פרטי, בדק בית מאפשר לכם להיות בטוחים כי כל עבודות הבניה בוצעו על פי התקנים הנדרשים, תוך שימוש בחומרי עבודה איכותיים ובהתאמה מלאה לתכניות הבניה. כך תוכלו להיות בטוחים כי אין ליקויים שונים אשר יתגלו בעתיד וידרשו מכם הוצאות כספיות עבור תיקונים, אותם תוכלו לחסוך מראש כאשר תדרשו מהקבלן לתקן את אותם ליקויים בהתאמה לדו"ח בדק הבית.

מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות
מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות

הקבלן נותן לי אחריות ל3 שנים על הדירה – עדיין צריך בדק בית?

התשובה היא בהחלט כן. גם אם הקבלן מעניק אחריות לשלוש השנים הקרובות, עליכם לדעת כי ישנם ליקויים אשר יתגלו גם לאחר 5 שנים ויותר. בנוסף, לא תמיד הקבלן עומד בהתחייבות וצריך לדעת מה עושים כאשר הקבלן מתחמק מתיקון הליקויים, פעמים רבות הקבלן יכול לנסות לטעון כי מדובר בנזק שנגרם לדירה על ידי הדיירים בזמן המגורים ויכולה להתחיל מלחמה משפטית לא פשוטה. לכן עדיף לבצע בדק בית לפני הכניסה לדירה ולדרוש מהקבלן תיקונים מלאים כאשר הוא לא יכול לטעון כי אחד מהם קרה באשמתכם.

פלס 0.60 מ' דיגיטלי
פלס 0.60 מ' דיגיטלי לבדיקת שיפועים במרפסות ובמקלחונים

מתי כדאי לבצע בדק בית לדירה מיד שניה?

בדק בית בחיפה חשוב גם בדירות יד שניה: אם אתם עומדים לרכוש דירה מיד שניה, חשוב מאוד לבצע את בדק הבית עוד לפני שאתם חותמים על החוזה ומסכמים את המחיר. בדק הבית יכול להעניק לכם כוח רב יותר בניהול המשא ומתן, הוא יכול לסייע לכם להתמקח על המחיר או לדרוש מבעלי הבית לבצע את התיקונים לפני סיכום העסקה, מה שיחסוך מכם הרבה מאוד עגמת נפש בהמשך הדרך ויאפשר לכם ליהנות מהדירה שאתם רוכשים בצורה הטובה ביותר ומבלי לגלות ליקויים זמן קצר לאחר המעבר אליה.

סגירת תפריט
ניכנסים לדירה חדשה או יד שניה?
אצלנו תקבלו את בדק הבית הכי מקיף שיש
דברו איתנו ונשמח לעמוד לשירותכם
דילוג לתוכן