בדק בית בחיפה – הכי מקיף הכי משתלם

חיפה היא אחת הערים הגדולות בישראל וידועה בהיסטוריה העשירה, המגוון התרבותי והנופים היפים שלה. למרות היותה אחת הערים הוותיקות בארץ, בחיפה יש עדיין שטחי בנייה חדשה, כאשר מדי יום מתקיימות מבני נדל"ן ועסקאות רבות. אם אתם שוקלים לרכוש נכס בחיפה, חשוב לדעת מהו בדק בית בחיפה ולמה חיוני לא לדלג על שלב זה.

בדק בית בחיפה משקף את המצב האמיתי של הנכס!

בדק בית הוא בדיקה יסודית של מצב הנכס, מהיסוד ועד לגג. זה מבוצע בדרך כלל על ידי בודק בית מקצועי שהוכשר לזהות ליקויים או בעיות שעלולים להשפיע על ערך הנכס או על בטיחותו. במהלך הבדיקה יבחן המפקח את מבנה הנכס, מערכות חשמל ואינסטלציה, מערכות חימום וקירור ורכיבים נוספים. תוצאות הבדיקה ירוכזו לדוח המתאר את כל הליקויים או הבעיות שנמצאו.

בדק בית

איזה בדיקות מבצעים במסגרת בדק בית בחיפה?

במסגרת בדק בית בודקים כל חלק וחלק בבית כמו:

  • התאמה לתכניות הדירה ולמפרט שלה
  • בדיקה של הריצוף
  • בדיקת החיפוי
  • בדיקה של מוצרי הנגרות בדירה הכולל דלתות פנים
  • בדיקת מסגרות
  • בדיקה של חלקי האלומיניום
  • בדיקת מערכת האינסטלציה
  • בניה נכונה של המדרגות
  • בדיקת רטיבות גלויה ונסתרת
  • מערכת האיטום ועוד…

למה צריך לבדוק דירה חדשה?

קניתם דירה חדשה בחיפה? שימו לב שבין אם אתם עומדים להיכנס לדירה חדשה מקבלן, ובין אם סיימתם בניה של בית פרטי, בדק בית מאפשר לכם להיות בטוחים כי כל עבודות הבניה בוצעו על פי התקנים הנדרשים, תוך שימוש בחומרי עבודה איכותיים ובהתאמה מלאה לתכניות הבניה. כך תוכלו להיות בטוחים כי אין ליקויים שונים אשר יתגלו בעתיד וידרשו מכם הוצאות כספיות עבור תיקונים, אותם תוכלו לחסוך מראש כאשר תדרשו מהקבלן לתקן את אותם ליקויים בהתאמה לדו"ח בדק הבית.

הקבלן נותן לי אחריות ל3 שנים על הדירה – עדיין צריך בדק בית?

התשובה היא בהחלט כן. גם אם הקבלן מעניק אחריות לשלוש השנים הקרובות, עליכם לדעת כי ישנם ליקויים אשר יתגלו גם לאחר 5 שנים ויותר. בנוסף, לא תמיד הקבלן עומד בהתחייבות וצריך לדעת מה עושים כאשר הקבלן מתחמק מתיקון הליקויים, פעמים רבות הקבלן יכול לנסות לטעון כי מדובר בנזק שנגרם לדירה על ידי הדיירים בזמן המגורים ויכולה להתחיל מלחמה משפטית לא פשוטה. לכן עדיף לבצע בדק בית לפני הכניסה לדירה ולדרוש מהקבלן תיקונים מלאים כאשר הוא לא יכול לטעון כי אחד מהם קרה באשמתכם.

90% מהקונים יודעים שעל בדק בית לא מוותרים

אמנם זה עשוי להיות מפתה לדלג על בדק הבית כדי לחסוך זמן או כסף, אבל חשוב לא להיכנע לפיתוי הזה. בדק בית יכול לגלות ליקויים משמעותיים שעלולים לעלות לך אלפי שקלים לתיקון או להפוך את הנכס לא בטוח למגורים. אם אתה קונה נכס במיליונים, חשוב במיוחד לבצע בדק בית כדי לוודא שאתה לקבל את מה שאתה משלם עבורו.

תוצאות בדק בית יכולות גם להשפיע על המשא ומתן לטובתכם במידה ומדבור על קניית דירה יד שניה. אם יתגלו ליקויים משמעותיים במהלך הבדיקה, ייתכן שתוכל להתמקח על מחיר נמוך יותר או לדרוש מהמוכר לבצע תיקונים לפני סגירת העסקה. מצד שני, אם הבדיקה מגלה שהנכס במצב מצוין, תוכלו להתקדם בביטחון, בידיעה שאתם משקיעים טוב.