בדק בית בקריות – מקיף ברמה הגבוה ביותר

אם קיבלת את ההחלטה להתגורר בקריות, בין אם זה בגלל עליות המחירים באזור המרכז או פשוט גי שגדלת שם, אי אפשר להתעלם מכמות הבניה והביקוש באזורים אלו בשנים האחרונות. וכאן אנחנו נכנסים לתמונה בכך שאנו מציעים לכם הזדמנות לקבל הבנה ממקור ראשון על מצב הנכס לפני חתימה וקבלת המפתח. בדק בית בקריות הכרחי מאוד בייחוד ברכישות מקבלן ובהמשך נתייחס לכמה נתונים בנושא.

מפארק אפקה בקרית ביאליק שנבנה ע"י סלע בינוי לשכונת גבעת אלונים הצומחת בקרית אתא ולא נשכח את נווה גנים בקרית מוצקין, הם רק חלק משלל פרויקטים גדולים שמביאים צמיחה גדולה לאזור הצפון, ואם אתם בדיור קדם לפני קבלת מפתח, קבלו כמה טיפים איך לא להחמיץ את הליקויים החשובים באמת:

בדק בית

הטיפ שלנו שיחסוך לכם המון על בדק בית בקריות

הגעתם לסיור מקדים לפני קבלת מפתח, ההתרגשות בטוח בשיאה ועם זאת קחו דף ועט לפני שניכנסים, זה יעזור למקד ולפקס אתכם להיסתכל על מה שחשוב באמת. ראשית הגיעו עם כל רשימת הבחירות שלכם, דגמי הריצוף, קרמיקה, כיורים וכו בכדי לוודא שקבלתם בדיוק את מה שהזמנתם, בנוסף וודאו שאתם מגיעים לבית נקי ולא מאובק עם פסולת בניה, זה בטוח יעזור לכם לראות טוב יותר את הליקויים.

מה אתם יכולים לבדוק?

סרקו היטב את הקירות והריצוף, חפשו רטיבות גלויה או שברים בריצוף, פתחו ברזים וחפשו סתימות, פתחו ברזים במקלחון/מרפסת בכדי לוודא שהמים זורמים לעבר הניקוז ולא עומדים, דלתות – בדקו שכל הדלתות ונסגרות וננעלות היטב, אם הידית רופפת, בקשו לחזק, כנ"ל גם חלונות.בחדרי השירותים מומלץ לבדוק שהאסלות מפולסות היטב, אחר המים קופצים לבחוץ, בדקו ששקעי החשמל עובדים וקבלתם בדיוק את הכמות שהתחייבו.

ישנם עוד לא מעט ליקויים שבעין בלתי מקצועית ובאי הבנת התקן קשה מאוד לראות ולכן אנחנו כאן, זק שירותי הנדסה נותנים את הבדק הבית המקיף ביותר בקריות ובכך תוכלו להיות הרבה יותר רגועים שקבלתם ביותר את מה ששילמתם ואם לא, תדעו להצביע בדיוק על הליקוי. הדוחות שלנו כבילים בבית הדין במקרה הצורך.

בדק בית בקריות – הבדיקות הקריטיות

להלן הבדיקות המהותיות בדירה

 1. בדיקת מבנה ושלד
 2. בדיקת תוכנית הדירה
 3. איטום בהתאמה לתקן
 4. רטיבות גלויה ונסתרת
 5. בדיקת חיפויים
 6. בדיקת ריצוף
 7. בדיקת קירות – מישוריות, אנכיות
 8. נגרות – דלתות פנים
 9. מערכות אינסטלציה וכלים סניטרים
 10. חשמל
 11. אלומיניום – חלונות ,מעקות
 12. מדרגות – לפי תקן תכנון ובניה
פלס 0.60 מ' דיגיטלי
פלס 0.60 מ' דיגיטלי לבדיקת שיפועים במרפסות ובמקלחונים

באיזה שלב כדאי לבצע בדק בית?

בדק בית בקריות חשוב מאוד לבצע בשלב הראשוני לפני שמסכמים על מחיר הנכס או לפני שנכנסים אל הדירה. אם מדובר בדירה חדשה מקבלן בדק הבית יאפשר לכם לדרוש ליקויים במצב בו אתם עדיין לא מתגוררים בדירה כך שהקבלן לא יכול לטעון כי אתם ביצעתם את הנזק האמור, ובמידה ומדובר בנכס מיד שנייה בדק הבית בדירה יד שנייה יאפשר לכם להתמקח על המחיר ולדרוש לשלם את המחיר האמיתי ששווה הנכס לאחר כל ההוצאות שתצטרכו להוציא על התיקונים של הליקויים הללו, או לדרוש מבעלי הנכס הנוכחיים לבצע את התיקונים עבורכם.

מד אור לוקס
מד אור לוקס משמש לבדיקת הבדלי גוון בקרמיקות/מרצפות

האם יש בדיקות חיוניות אשר מיוחדות לנכס בקריות?

אם אתם עומדים לרכוש נכס בקריות אשר נמצא במקום קרוב לים חשוב מאוד לבצע בדיקת לחות, רטיבות ועובש, בדיקה לחלקי האלומיניום במבנה ועוד בדיקות ספציפיות אשר בודקות את ההשפעה על המבנה כתוצאה מהקרבה אל הים. במיוחד בדירות יד שניה מדובר בבדיקה חשובה מאוד ויתכן כי יתגלו בה בעיות המצריכות טיפול מידי וחשוב שתדעו זאת לפני החתימה על העסקה.

מי מבצע את הבדיקה?

בדק בית בקריות מבוצע על ידי מהנדס או הנדסאי בניין בעל ניסיון רב, ואם מדובר בדירה הקרובה אל הים או באזורים מיוחדים, חשוב שיהיה זה מהנדס או הנדסאי בעל ניסיון בבדיקת דירות מהסוג הזה. מדובר בבעל מקצוע מומחה אשר יגיע עם ציוד ייחודי ומתקדם, ולעיתים גם יעזר בבעלי מקצוע נוספים על מנת להשלים את כל הבדיקות ולספק לכם דו"ח מלא על המבנה.

מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות
מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות

מה אפשר לעשות עם דו"ח בדק בית?

דו"ח בדק בית יכול לעזור לכם בניהול משא ומתן ברכישה של בית מיד שנייה, הוא יכול לאפשר לכם לדרוש תיקונים מהקבלן בדירות חדשות ובמקרה בו אתם מגיעים לתביעה משפטית – מדובר בדו"ח שהינו קביל לחלוטין בבית המשפט ומאפשר לכם להוכיח את הטענות שלכם בדבר הליקויים האמורים כך שתוכלו להציג את הטענות שלכם באופן מוכח בבית המשפט ולקבל את ההתייחסות הראויה.

מד רטיבות פרוטימטר
מד רטיבות פרוטימטר לבדיקת רטיבויות ואינדיקציה לגבי מקור הרטיבות