בדק בית בקריות

בדק בית בקריות הינה בדיקה שחייבים לבצע לפני רכישה של נכס, או לפני כניסה לבית חדש. בין אם אתם עומדים לרכוש דירה למגורים או להשקעה, נכס מסחרי, או שבדיוק סיימתם בניה פרטית או עומדים להיכנס לבית חדש מקבלן, בדק בית יאפשר לכם להבין בדיוק מהו המצב של הנכס ולהעריך על פי זה את העסקה שלכם.

האם לכל נכס צריך לבצע בדק בית?

בהחלט כן. לא משנה אם מדובר בדירה מיד שניה, נכס מסחרי או בית חדש שזה עתה נבנה. ליקויי בניה יכולים להיות בכל מקום וחשוב מאוד שתקבלו דו"ח מלא אשר מאפשר לכם לדעת את מצבו האמיתי של הנכס ולדרוש תיקונים או פיצוי כספי עבור הליקויים הללו כך שתוכלו לתקן אותם בעצמכם.

פלס 0.60 מ' דיגיטלי
פלס 0.60 מ' דיגיטלי לבדיקת שיפועים במרפסות ובמקלחונים

באיזה שלב כדאי לבצע בדק בית?

בדק בית בקריות חשוב מאוד לבצע בשלב הראשוני לפני שמסכמים על מחיר הנכס או לפני שנכנסים אל הדירה. אם מדובר בדירה חדשה מקבלן בדק הבית יאפשר לכם לדרוש ליקויים במצב בו אתם עדיין לא מתגוררים בדירה כך שהקבלן לא יכול לטעון כי אתם ביצעתם את הנזק האמור, ובמידה ומדובר בנכס מיד שניה בדק הבית בדירה יד שניה יאפשר לכם להתמקח על המחיר ולדרוש לשלם את המחיר האמיתי ששווה הנכס לאחר כל ההוצאות שתצטרכו להוציא על התיקונים של הליקויים הללו, או לדרוש מבעלי הנכס הנוכחיים לבצע את התיקונים עבורכם.

מד אור לוקס
מד אור לוקס משמש לבדיקת הבדלי גוון בקרמיקות/מרצפות

האם יש בדיקות חיוניות אשר מיוחדות לנכס בקריות?

אם אתם עומדים לרכוש נכס בקריות אשר נמצא במקום קרוב לים חשוב מאוד לבצע בדיקת לחות, רטיבות ועובש, בדיקה לחלקי האלומיניום במבנה ועוד בדיקות ספציפיות אשר בודקות את ההשפעה על המבנה כתוצאה מהקרבה אל הים. במיוחד בדירות יד שניה מדובר בבדיקה חשובה מאוד ויתכן כי יתגלו בה בעיות המצריכות טיפול מידי וחשוב שתדעו זאת לפני החתימה על העסקה.

מי מבצע את הבדיקה?

בדק בית בקריות מבוצע על ידי מהנדס או הנדסאי בניין בעל ניסיון רב, ואם מדובר בדירה הקרובה אל הים או באזורים מיוחדים, חשוב שיהיה זה מהנדס או הנדסאי בעל ניסיון בבדיקת דירות מהסוג הזה. מדובר בבעל מקצוע מומחה אשר יגיע עם ציוד ייחודי ומתקדם, ולעיתים גם יעזר בבעלי מקצוע נוספים על מנת להשלים את כל הבדיקות ולספק לכם דו"ח מלא על המבנה.

מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות
מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות

מה אפשר לעשות עם דו"ח בדק בית?

דו"ח בדק בית יכול לעזור לכם בניהול משא ומתן ברכישה של בית מיד שניה, הוא יכול לאפשר לכם לדרוש תיקונים מהקבלן בדירות חדשות ובמקרה בו אתם מגיעים לתביעה משפטית – מדובר בדו"ח שהינו קביל לחלוטין בבית המשפט ומאפשר לכם להוכיח את הטענות שלכם בדבר הליקויים האמורים כך שתוכלו להציג את הטענות שלכם באופן מוכח בבית המשפט ולקבל את ההתייחסות הראויה.

מד רטיבות פרוטימטר
מד רטיבות פרוטימטר לבדיקת רטיבויות ואינדיקציה לגבי מקור הרטיבות
סגירת תפריט
מלאו פרטים ומיד נחזור: