בדק בית בקריית מוצקין

עומדים לרכוש בית בקריית מוצקין? עומדים להיכנס לדירה חדשה מקבלן? אם כן, אל תוותרו על בדק בית. המושג בדק בית הינו מושג אשר שגור בפיהם של רבים אשר רכשו נכס לאחרונה, ומדובר בבדיקה חשובה אשר יכולה ללמד אתכם רבות על הנכס ולהקל עליכם מאוד בהחלטה על הרכישה, או לאחר המגורים באותו הנכס.

מה הבדיקות החשובות ביותר בבדק הבית?

ביצוע בדק בית בקריית מוצקין בודק כל חלק וחלק במבנה, עד לחלקים הקטנים ביותר, אך מתוך כלל הבדיקות ניתן למנות שלושה בדיקות חשובות מאוד

  • בדיקת מערכת החשמל: בדיקה חשובה גם במבנים חדשים, ובמיוחד במבנים ישנים, והיא לא רק משפיעה על נוחות החיים בבית אלא גם על בטיחות המגורים והשהיה באותו המבנה.
  • בדיקת מערכת האינסטלציה: בדיקה אשר מאפשרת לכם לדעת האם הצנרת תקינה, האם יש רטיבות נסתרת בקירות או תחת הרצפות, האם מערכת הניקוז עובדת בצורה תקינה ועוד.
  • בדיקת איטום: בדיקה אשר מאפשרת לכם לדעת האם האיטום אשר בוצע בנכס הינו תקין לחלוטין כך שלא יקרה מצב בו בחורף שמיד לאחר הרכישה אתם מגלים דליפות מים ממקומות שונים או קור עז שנכנס פנימה כתוצאה מאיטום לקוי.
פלס 0.60 מ' דיגיטלי
פלס 0.60 מ' דיגיטלי לבדיקת שיפועים במרפסות ובמקלחונים

האם בדק בית כולל גם בדיקת אישורי בניה?

בהחלט כן. בבדיקת בדק בית בקריית מוצקין בוחנים לא רק את המבנה עצמו אלא גם את אישורי הבניה, התאמה לתכניות הבניה, אישורים לתוספות בניה ועוד – כל מסמך הנדרש בכדי לאמת את הנכס ולאפשר לכם לבצע את הרכישה ללא כל חשש. בדיקה כזו חשובה מאוד גם בדירות חדשות, בהן יכולה להיות אי התאמה לתכניות הבניה, וגם בדירות ישנות בהן פעמים רבות רואים תוספות בניה ללא אישור או חריגות שטח אשר יכולות להוביל אתכם למצב בו תצטרכו להתמודד עם צווי הריסה ובעיות רבות לאחר הרכישה של הכנס.

מד רטיבות פרוטימטר
מד רטיבות פרוטימטר לבדיקת רטיבויות ואינדיקציה לגבי מקור הרטיבות

האם זה יקר?

אחד החששות הגדולים של רבים בהזמנה של בדק בית בקריית מוצקין הוא העלויות. לא מעט אנשים אשר עומדים לפני רכישה של נכס או לפני כניסה לבית חדש מקבלן יודעים כי הם נמצאים בתקופה בה ההוצאות רבות מאוד, ולכן שוקלים בכבדות כל הוצאה. ובכן, חשוב להבין כי העלות של בדק בית היא לא יקרה לעומת התמורה שאתם מקבלים, וההפך – היא יכולה להוזיל את העלויות שלכם.

לאחר שתקבלו את דו"ח בדק הבית תוכלו להתמקח על המחיר המוצע על הנכס ולקבל מחיר משתלם יותר, תוכלו לדרוש מהקבלן תיקונים מיידים וכך למנוע הוצאות עתידיות כאשר ליקויי הבניה הקיימים יתחילו להשפיע על החיים שלכם בבית ועוד.

מתי מומלץ לבצע בדק בית?

בדק בית ניתן לבצע בכל זמן, אתם לא חייבים שיהיה חורף בכדי לבצע בדיקת איטום או רטיבות, שכן ישנו ציוד מיוחד ושיטות חדשניות המאפשרות לבצע את הבדיקות הללו בכל עונה.