בדק בית דירה מקבלן

בדק בית הוא אחד הסעיפים המופיעים בחוזי רכישת דירות הן מקבלן והן יד שנייה. למרות שאין זו חובה, זהו דבר חשוב מאד, כדי שלא תקנו חתול בשק. בדק הבית נעשה כדי לוודא שהדירה עומדת בתקנים ושכל מה שנחתם עליו בהסכם אכן נעשה בפועל. בסופו של דבר, בדק בית דירה מקבלן היא הדרך היחידה לדעת שמה שקניתם זה בית ללא ליקויים הנדסיים, בטיחותיים, תשתיתיים או עיצובים. ללא בדק בית, אין לכם הבטחה זו.

בדק בית דירה מקבלן – רגע אבל הקבלן איננו אחראי למה שהוא מוכר?

עקרונית כן, הוא מחויב למכור דבר שקוף וכנה. חוק מכר דירות מ-1973 ועדכונים מאוחרים יותר מחייב אותו לתת תקופת בדק בית ואחריות, הוא אחראי לכל תיקון שנדרש. לכן, חשוב מאד לא למהר לקחת את המפתחות מהקבלן, ולעשות בדק בית לדירה מקבלן, בחרתנו אנו מתמחים בתחום הבדק ומזמינים אתכם לפנות ולהתרשם מיכולתנו בתחום.

לא כל רוכש דירה יודע לאתר את הליקויים שמתגלים מכל סיבה שהיא בין אם העבודה לא נעשתה בצורה מקצועית על ידי הקבלן וצוות העובדים שלו או בגלל שימוש בחומרי גלם שלא כפי שפורטו במפרט הטכני שצורף כנספח להסכם או בכל סיבה שהיא. ליקוי שמתגלה במסגרת שנת האחריות על הקבלן לדאוג לתקנו. לכן חשוב מאד לעבוד עם חברת בדק בית טרום קבלת המפתחות או מיד לאחר מכן..

מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות
מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות

קצת ענייני אחריות – מה מחויב הקבלן לתקן לפני מסירת המפתחות

הקבלן מחויב לבצע תיקונים על פי הרשום בתחומי האחריות השונים לחוק מכר דירות הוא מקבל שנתיים לעשות תיקונים כמו עבודות ריצוף או חלונות אלומיניום. הוא מקבל שלוש שנים אם יש כשלי תשתית, דודים ומכונות. תקופה זו נכונה גם לגימור הגינה או שיפוצים אסתטיים. מערכת הביוב והתשתית של המים מקבלות חלון של ארבע שנים לכל היותר לתיקון. זה זמן לא מעט, לכן חשוב לעבוד עם חברת בדק, כמו זק שירותי הנדסה בבעלות עידן זק שיכולה לקצר את הטווחים ולדעת איך לשאת ולתת עם הקבלנים.

פלס 0.60 מ' דיגיטלי
פלס 0.60 מ' דיגיטלי לבדיקת שיפועים במרפסות ובמקלחונים

מה נבדק במסגרת הבדק?

 • ראשית מתבצעת בדיקה של המבנה הכללי אל מול התוכנית המקורית
 • בדיקת מערכות האינסטלציה השונות כולל כלים סניטרים בתקן ישראלי 1205
 • בדיקת מערכות החשמל בהתאם לתקנות החשמל
 • בדיקת איטום יסודית בהתאם לתקן 752
 • בדיקת חיפויי הריצוף אופקיות ושיפועים בחדרי רחצה בתקן ישראלי 1555/3
 • בדיקת מוצרי מסגרות דלת כניסה, מעקות וממ"ד בתקן ישראלי 1142, 5044, 4422
 • בדיקת דלתות פנים בהתאמה לתקן ישראלי מספר 23
 • בדיקת מישוריות ואנכיות  לקירות פנים בתקן ישראלי 789, 1920
 • בדיקות רטיבות ונזילות גלוי ומוסתר במכשור מתקדם 
 • בדיקת מדרגות המבנה בהתאם לתקנות תכנון ובניה
מד רטיבות פרוטימטר
מד רטיבות פרוטימטר לבדיקת רטיבויות ואינדיקציה לגבי מקור הרטיבות

מה כוללת הבדיקה?

בדיקת בדק בית כוללת כמה סעיפים, כל אחד מהם חשוב בפני עצמו ויחד הם משלימים את הבדיקה המוצלחת והנכונה עבורכם:

 • השוואה את מול תכניות הבניה – בדיקת השוואה של המבנה הקיים לעומת התכניות האדריכליות המקוריות של המבנה. בדיקה זו מבטיחה כי המבנה נבנה בהתאם למפרט המקורי והיא תאתר תוספות בניה או חריגות לא מאושרות במידה ויתגלו כאלו.
 • מבנה ושלד – בדיקה של המבנה והשלד כולל הגג, הקירות, החיפויים, הריצוף, הטיח, עבודות הצבע ועוד.
 • איטום – בדיקה הבוחנת את התקינות של האיטום במבנה, גם בקירות המבנה וגם בגג, ובה בוחנים גם את חומרי האיטום בהם נעשה שימוש והאיכות של החומרים האלו בכל חלקי המבנה על מנת לוודא את עמידותם לטווח הארוך.
 • אינסטלציה – בדיקה של כל מערכות האינסטלציה, המים והביוב כולל בדיקת לאיתור נזילות גלויות או סמויות, רטיבויות ועובש, הכלים הסניטריים והחיבורים שלהם, המקלחות ועוד.
 • חשמל – בדיקה של מערכת החשמל בצורה מפורטת המתייחסת לכל אחת מנקודות החשמל, לוחות החשמל, מערכות החימום, הגנה מפני קצרים ושריפות ועוד.
 • בדיקות חיצוניות – בדיקות של הצד החיצוני של המבנה כמו גדרות וחומות, החצר, המחסן, חניה אם יש וכל דבר נוסף.
 • מיזוג אוויר – בדיקה של מערכות מיזוג האוויר וההסקה במבנה וההתאמה גם למבנה עצמו, גם לצרכים שלכם וגם לדרישות התקינה המתאימות מבחינת בטיחות, הפרעות לשכנים וכדומה.
 • אוויר בדיקות של האוויר הסביבתי מבחינת רמות קרינה, פליטה של גזים מסוכנים או זיהום אוויר חמור אשר יכול לאפשר לכם לקבל החלטה על אי רכישת הדירה.

מה עושים אחרי הבדיקה?

לאחר השלמת בדק הבית אנו מספקים לכם דו"ח מלא, מפורט ומסודר אשר כולל תמונות מסודרות, הסברים ועלויות לכל ליקוי וליקוי אשר התגלה במהלך הבדיקה.

במידה ומדובר בדירה חדשה, אתם יכולים לפנות עם הדו"ח אל הקבלן ולדרוש ממנו לבצע תיקון של כל הליקויים שיתגלו, או להפחית את המחיר של הדירה בהתאם לתיקונים שאתם נאלצים לבצע או בעיות שאי אפשר לתקן אך מורידות את הערך של הדירה. חשוב לדעת כי הדו"ח שתקבלו מאיתנו הוא חוות דעת מקובלת בבתי המשפט כך שבמידה והקבלן לא יבצע את התיקונים או ישעה לדרישתכם להפחית את המחיר של הדירה תוכלו לפנות בנושא אל בית המשפט ולקבל פסק דין מתאים.

במידה ומדובר בדירה מיד שניה תוכלו לפנות חזרה אל שולחן המשא ומתן מול מוכר הדירה ולדרוש הפחתה במחיר הדירה או שיבצע את התיקונים בעצמו, מה שיכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף בעתיד.

תקופת שנות בדק מול תקופת אחריות וההבדל ביניהן

על פי החוק במדינת ישראל ישנה הגנה על רוכשי דירות מקבלנים ומאפשרת להם לפנות אל הקבלן עם ליקויים אשר מתגלים גם בשנים שלאחר רכישת הדירה והקבלן יהיה חייב לבצע את התיקונים הללו על חשבונו.

התקופה הזו, בה ניתן לדרוש תיקונים גם לאחר שאתם מתגוררים בדירה, נקראת תקופת בדק, והיא מחולקת לשנים שונות על פי סוג הליקוי:

 • שנת בדק אחת – ליקויים הקשורים לפערים ואי התאמות לכל דבר שסוכם עם הקבלן במהלך הרכישה של הדירה.
 • שתי שנות בדק – ליקויים הקשורים לצנרת והמרזבים בדירה.
 • שלוש שנות בדק – בעיות באיטום, רטיבויות, קילופים והתנפחויות של חומרי החיפוי בחדרי המדרגות, הריצוף בקומת הקרקע ושקיעה של הריצוף.
 • חמש שנות בדק – סדקים בקירות או בתקרת המבנה.
 • שבע שנות בדק – קילופים או נזקים בולטים בקירות החיצוניים של המבנה.

אל תחכו לרגע בו תראו בעין את הסימנים הללו

חשוב לדעת כי מדובר בנזקים אשר המקור שלהם הוא עבודה רשלנית של הקבלן, והוא תמיד ינסה לטעון כי מדובר בנזקים שאתם ביצעתם בזמן המגורים בדירה ולכן עדיף לבצע בדק בית מראש וכך עוד לפני הכניסה לדירה לזהות את כל הליקויים הללו ובעיות אשר יגרמו בסופו של דבר לסימנים הללו לצוץ לאחר שנים.

בנוסף, לפני הכניסה אל הדירה הרבה יותר קל לבצע את התיקונים הללו, לאחר שתעברו להתגורר בדירה כל תיקון יגרור הרבה מאוד בלאגן ואי נוחות.

סגירת תפריט
ניכנסים לדירה חדשה או יד שניה?
אצלנו תקבלו את בדק הבית הכי מקיף שיש
דברו איתנו ונשמח לעמוד לשירותכם
דילוג לתוכן