בדק בית – האם יש עוד אנשים שמוותרים על בדק בית?

שמעתם על בדק בית ואתם מתלבטים אם להזמין בדיקה כזו? רוצים לדעת מהי החשיבות של בדק בית ומדוע כדאי לכם להשקיע את מה שדרוש בכדי להזמין חברת בדק בית מקצועית לבית שלכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון. קראו את המאמר הבא עד תומו ותמצאו מידע חשוב על בדק בית ותשובות לשאלות נפוצות בתחום.

איך מבוצע בדק בית?

הליך בדק בית מבוצע על ידי מומחים בתחום אשר בודקים לעומק את כל חלקי הבית והמבנה. מהקירות והאיטום, דרך האינסטלציה והחשמל ועד לצבע, הריצוף או המעקה. בבדיקת בדק בית משתמשים בציוד חדשני ומתקדם אשר מאפשר לצוות הבדיקות לגלות ליקויים שנסתרים מהעין, לדוגמא – שימוש במצלמה תרמית בכדי לזהות רטיבות בתוך הקירות או מתחת למרצפות.

  • בדיקת תאימות בין המפקט הטכני של הדירה למה שמתקבל בפועל
  • בדיקת מצבו הפיזי של המבנה 
  • בדיקת מערכות האינסטלציה כולל כלים סניטרים
  • בדיקת ריצוף ושיפועים בחדרי רחצה
  • בדיקת מערכת החשמל בהתאם לתקנות החשמל
  • בדיקת איטום ואיתור נזילות ורטיבות בעזרת מכשירים המסוגלים לזהות באזורים נסתרים
  • בדיקת פתחים דלתות וחלונות 
  • ועוד מגוון רחב של בדיקות לפי התקנים הנהוגים בחוק
פלס 0.60 מ' דיגיטלי
פלס 0.60 מ' דיגיטלי לבדיקת שיפועים במרפסות ובמקלחונים

מה מקבלים בסיום הבדיקה?

לאחר סיום בדק הבית תקבלו דוח מפורט הכולל את כל הליקויים שנמצאו בדירה, פירוט מלא של כל התיקונים שיש לבצע ובחלק מחברות בדק הבית תוכלו לקבל גם הערכה ממוצעת לעלויות התיקונים. תוכלו כמובן לגשת עם הדו"ח לקבלת הצעות מחיר נוספות. כך, אם אתם עומדים לרכוש בית, תוכלו לדרוש שיפחיתו את עלויות התיקונים ממחיר הבית או אם אתם עומדים להיכנס לדירה חדשה מקבלן או דירה לאחר שיפוץ תוכלו לדרוש תיקון או פיצוי בערך הכספי שיאפשר לכם לבצע את התיקונים הללו עם קבלן שיפוצים אחר.

מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות
מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות

איך לבחור חברת בדק בית?

בדק בית מבוצע על ידי הנדסאי מומחה חשוב לוודא שיש לו ניסיון רב בתחום. ככל שתבחרו איש מקצוע מנוסה יותר, כך תוכלו להיות בטוחים יותר בידע והיכולת שלו לבצע את הבדיקה על הצד הטוב ביותר. בנוסף, חשוב לוודא שבעל המקצוע בקיא בשיטת הבניה של הבית שלכם ובקיא בכל התקנים המחמירים שנהוגים היום, במיוחד אם מדובר בשיטות בניה חדשות יחסית שעדיין לא נפוצות בישראל כמו בניה ירוקה, בניה בשיטת ברנוביץ', מבנה עץ או כל סוג אחר של בניה.

מד רטיבות פרוטימטר
מד רטיבות פרוטימטר לבדיקת רטיבויות ואינדיקציה לגבי מקור הרטיבות

מה עושים עם הקבלן לא מוכן לתקן?

סיימתם בדק בית והתגלו ליקויים שהקבלן שלכם לא מוכן לתקן? בית המשפט הוא הכתובת הנכונה. עם דו"ח הליקויים החתום של חברת בדק הבית תוכלו להגיש תביעה משפטית נגד אותו קבלן וכך בית המשפט או יחייב אותו להשלים את התיקונים כנדרש או להעניק לכם פיצוי כספי בשווי התיקונים הנדרשים וייתכן כי גם תקבלו תוספת על עגמת נפש והוצאות משפטיות.