בדק בית מחיר למשתכן

זכיתם בהגרלת המחיר למשתכן לפני כמה שנים ועכשיו הבית החדש שלכם כבר מוכן? אם כן, השלב החשוב ביותר שאסור לכם לוותר עליו כרגע הוא שלב בדק הבית, וכדאי שתפנו למומחים שיבצעו את העבודה הזו עבורכם.

מה זה אומר בדק בית? למה חשוב לבצע בדיקות בדק בית, ובמיוחד בפרויקטים של מחיר למשתכן? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

זוויתן ומכשיר לייזר בדיקת מישוריות חיפוי

למה חשוב לבצע בדק בית ביחוד עם פרויקט מחיר למשתכן?

בדק בית הינה בדיקה חיונית וחשובה מאוד בכל קניית דירה, ולא רק במחיר למשתכן, אך יחד עם זאת, היא יכולה להפוך להיות הרבה יותר קריטית והרבה יותר משמעותית כאשר מדובר בדירות של מחיר למשתכן. לפני שאתם נכנסים אל הדירה החדשה שלכם, אתם רוצים להיות בטוחים כי היא עומדת בכל הדרישות והתקנים הנדרשים, והיא תואמת במאת האחוזים את מה שחתמתם עליו, ובמידה ולא – הקבלן יחוייב לבצע את התיקונים. לעיתים רבות הבעיות לא נראות לעין לא מקצועית, במיוחד כאשר הדירה חדשה, אך אתם יכולים לראות את הבעיות הללו לאחר זמן מה של מגורים בדירה. לכן, כבר מההתחלה הזמינו אנשי מקצוע אשר יבדקו לעומק את הדירה על כל הפרטים הקטנים ביותר, וכך יאפשרו לכם להיות בטוחים כי היא עומדת בכל התקנים הנדרשים ואתם יכולים להיכנס להתגורר בה ללא כל בעיה.

מתי עושים את הבדיקה?

הזמן הנכון ביותר לבצע בדק בית לדירה שלכם היא בשלב הראשוני של המסירה. בשלב הזה הדירה היא למעשה עדיין בידיים של הקבלן, הציוד שלו עדיין נמצא במקום ועובדי הבניין נמצאים בבניין, מה שמאפשר לתת לו מספיק זמן לבצע תיקונים של הליקויים השונים כל עוד עבודות הגמר של הדירה עדיין נמצאות בעיצומן, וכך אתם יכולים להיות בטוחים יותר כי הוא יעשה מאמץ לסיים את התיקונים כמה שיותר מהר.

בדיקת התאמה של הדירה בפועל לדירה בתכנית הבניה

כאשר אתם רוכשים דירה בפרויקט של מחיר למשתכן, אתם למעשה חותמים על חוזה אשר כולל את כל המפרט של הדירה. כאשר מבצעים בדק בית, אחד הדברים שבודקים הוא האם הדירה שאתם מקבלים בפועל, תואמת במאת האחוזים את המפרט שקיבלתם בעת החתימה. זו יכולה להיות התאמה טכנית, כמו שימוש בחומרי בניה מסוימים, מידות החדרים וכדומה, ואפילו התאמה אסתטית. כל פרט צריך להיבדק לעומק על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים בדיוק את מה שחתמתם עליו.

בדיקת ליקויי בניה

בדיקה נוספת שכלולה בבדק הבית לדירות של מחיר למשתכן היא בדיקה של ליקויי בניה במבנה. יכולים להיות ליקויים גדולים אליהם אתם יכולים לשים לב גם מבלי שיהיה לכם ידע מקצועי כלשהוא בעולם הבניה, ויכולים להיות גם לא מעט ליקויים נסתרים אשר את ההשפעה שלהם תרגישו עם הזמן. לדוגמא, הדירה יכולה להראות לכם תקינה לחלוטין אך בחורף תתחילו לראות נזילות, הצפות ועובש. לכן, חשוב מאוד להזמין בדק בית ולבצע בדיקה של כל ליקויי הבניה שיכולים להיות כך שתוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים דירה ראויה למגורים ותקינה לחלוטין.

מה מקבלים בסיום הבדיקה?

לאחר שמבוצעת בדיקת בדק בית אתם מקבלים דו"ח מפורט ומסודר הכולל את כל הליקויים שהתגלו. עם הדו"ח הזה אתם יכולים לפנות אל הקבלן בדרישה לבצע את התיקונים, ובמידה והוא מסרב לעשות כן תוכלו גם לפנות עם הדו"ח אל בית המשפט כך שתוכלו להציג בצורה מקצועית ומפורטת את כל הליקויים והשופטים יוכלו לקבל החלטות בהתאם ולדרוש מהקבלן לבצע את התיקונים.