מה היתרונות והחסרונות בקנייה של דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה?

החלטתם לרכוש דירה אבל אתם מתלבטים האם כדאי לרכוש דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה. במאמר אציג את היתרונות והחסרונות של דירה יד שנייה מול  דירה חדשה מקבלן.

היתרונות של דירה יד שנייה.

דירה יד שנייה היא דירה שמקבלים מיד ברכישה. הדירה מוכנה, מקבלים מפתח באותו הרגע או זמן קצר לאחר מכן ואפשר לגור בה. בדירה יד שנייה מה אתם רואים מה שיש בדיוק, איך נראה המטבח, איך נראה הסלון, איפה שמים את הרהיטים ועוד. בדירה זו אתם גם יודעים מי השכנים שלכם, מה סביבת המגורים, מה רמת השירותים המוניציפאליים, האם יש גנים באזור  ועוד.

דירה מיד שנייה לרוב תהיה יותר זולה. פעמים רבות יהיה מיזוג, ריהוט שיישאר, גינה מטופחת ועוד. כל אלה לא קיימים בדירה חדשה וכל אלה עולים כסף, מה שמוסיף עלות לדירה חדשה. פעמים רבות דירה יד שנייה ממוקמת במרכז העיר, דבר שמקנה לה יתרון נוסף על דירות חדשות, שלרוב נבנות בפאתי העיר.

החסרונות של דירה יד שנייה.

הבעיה העיקרית עם דירה יד שנייה היא שלעתים היא לא מתוחזקת היטב ועלויות השיפוץ עלולות להיות גבוהות. גם אם בעל הדירה אומר שהכול טוב, לא באמת אפשר לדעת מה מצב הצנרת של הדירה. לעתים קירות צבועים מסתירים סדקים בקירות ועובש כתוצאה מנזילות. לדירה יד שנייה אין אחריות כך שכל פגם כלשהו שנוצר אחרי הקנייה, או שהיה לפני קניית הדירה, הוא פגם שעלות תיקונו תיפול על כתפי רוכשי הדירה.

דירות ישנות לרוב לא עמידות בפני רעידות אדמה ופעמים רבות אין להן ממ"ד. בדירות ישנות יש גם בעיה של חנייה זמינה, במיוחד עם הן נמצאות במרכז העיר.

יתרונות של דירה חדשה מקבלן.

אין כמו הריח של חדש והורדת הניילון מהרהיטים. זאת תחושב טובה שקיימת בדירה חדשה. בדירה חדשה יש אפשרות לעצב את החדרים והארונות איך שרוצים, כל אחד לפי טעמו. לעדכן מערכות שונות ומתוחכמות כמו בית חכם, לדירה חדשה יש אחריות, כך שאם יש ליקויים בדירה בשנים הראשונות, התיקון שלהם יהיה על חשבון הקבלן.

חסרונות של דירה חדשה מקבלן.

החיסרון העיקרי הוא שהדירה לא מוכנה ולא יודעים מתי מקבלים את המפתח. פעמים רבות קרו מקרים שפרויקטים התעכבו, למשל בעקבות פשיטת רגל של הקבלן.  לרוב בדירות חדשות בשכונות חדשות כל השירותים המוניציפאליים לא מפותחים. הכבישים לא טובים, אין גנים לילדים, אין סופרים, אין תחבורה ציבורית והשכונה נראית כמו אתר בנייה אחד גדול.

עד כאן המאמר, מקווה שעזרתי לכם להחליט איזה דירה לקנות.