חוות דעת הנדסית לבנייה

כל מי שעוסק בנכסים או בניה, יודע כי חוות דעת הנדסית לבנייה חשובה לאין ערוך. היא היחידה שיכולה לגלות ליקויי בניה עתידיים וגם, ליקויים בטיחותיים וסטיות מהתקן. חוות דעת נחוצה במקרים בהם נעשית בנייה עצמית כשהלקוח אינו בעל מקצוע בתחום הבנייה. זקוקים לייעוץ מקצועי? חברת זק שירותי הנדסה בבעלות עידן זק תשמח לענות לכל שאלה.

בדיקה הנדסית למבנה

מהי ההתקשרות עם פקח הבנייה

מהנדס הבניין שנבחר לעשות את תכניות הבנייה והפיקוח על הביצוע המקצועי והבטיחותי ימציא ליזם חוות דעת לבניית המבנה תוך לקיחת כל הפרמטרים הסביבתיים שבאתר. לחוות הדעת יסופח מפרט טכני עם פירוט חומרי הגלם הנדרשים. את חוות הדעת ההנדסית לבנייה צריך להגיש לרשויות לאישור יחד עם תכניות הבנייה והמפרט הטכני. חוות הדעת היא חלק בלתי נפרד מהגשת הבקשה לקבלת רישיון בנייה ואישור של הרשות על התכניות מאשרת גם את המלצותיו של המהנדס. בסוף, מהנדס הבניין מלווה את הפרויקט מרגע התכנון ועד למסירתו לרוכש. הוא משמש גם בפקח בנייה ששומר על חוקי העבודה והבטיחות של העובדים.

מדוע חוות דעת הנדסית לבנייה כל כך חשובה

מכיוון שהיא מסייעת לגלות ליקויים עתידיים, שיעלו הרבה כסף וגם יסכנו חיים. בדיקה זו היא היחידה שיכולה לאתר תקלות שמאד קשה לאתר, ושכל אחת מהן יש לה משמעות כלכלית גדולה מאד, לפעמים גם בתחום קבלת ההחלטות, וגם משמעות לחיי אדם וליקויים רבים. לכן, חשוב מאד לדאוג כי לקראת כל פרויקט יקבע גם חוות דעת לבנייה לפני שיהיה מאוחר מדי.

מתי חשובה חוות דעת הנדסית לבנייה

  • אם אתם בונים לבד את הבית שלכם ורוצים לוודא שהכול נעשה בצורה תקינה
  • כשקונים דירה חדשה מקבלן ורוצים לעשות בדק בית לפני שנכנסים, כדי לא לקנות חתול בשק
  • לאחר שביצעתם שיפוץ מקיף בבית ואתם רוצים לוודא שהכול חוקי, תקין ובטיחותי
  • אם יש לכם מחלוקת משפטית סביב הנכס או סביבתו – לדוגמה מחסן או חנייה
  • לפני שאתם מוכרים את הדירה ואתם רוצים להוכיח כי לא נפל רבב מצדכם