ליקויי בניה בדירה חדשה

רבים בטוחים כי ליקויי בניה יכולים להתרחש רק בדירות מיד שניה ודירות שהן ישנות יחסית, אך מה שרבים לא יודעים הוא שליקויי בניה יכולים להיות גם בדירות חדשות מקבלן, גם בדירות אשר הבניה שלהן הסתיימה זה עתה יכולים להיות ליקויי בניה אשר משפיעים על איכות הדירה והמגורים בה, שווי הדירה והמצב התחזוקתי שלה לטווח הארוך.

בדירות חדשות יכולים להיות ליקויי בניה בטיחותיים, אסתטיים, ליקויים הנובעים מעבודה רשלנית של הקבלן ועוד, ולכן חשוב מאוד לפנות לחברת בדק בית בכדי לבצע בדיקה היקפית של הדירה לפני הכניסה אליה בכדי להיות בטוחים כי אתם מקבלים בדיוק את מה ששילמתם עליו ואתם נכנסים לדירה בה תוכלו להתגורר לטווח ארוך ללא כל בעיה.

ליקויי בניה בדירה מקבלן

ליקויי בנייה בטיחותיים בדירה חדשה

ליקויי בנייה בטיחותיים הינם ליקויים אשר יכולים לפגוע בבטיחות של המבנה ובבטיחות של המתגוררים בבית. ישנם סוגים רבים של ליקויים בטיחותיים אשר יכולים להיות במבנה. היום החוק קובע כללי בטיחות חשובים וחיוניים מאוד אשר המבנה חייב לעמוד בהם, וחריגה מהתקנים הללו יכולה לפגוע במבנה כולו.

כללי הבטיחות מתייחסים לגדלים של החללים השונים, חדרי ממ"ד, בטיחות חלונות ומעברים שונים, איטום, שימוש בחומרי גלם איכותיים אשר עומדים בדרישות המחמירות ביותר, אחידות של הריצוף, בטיחות מדרגות ומעקות, מערכות הגנה מפני אש ועשן ועוד. ביצוע בדק בית בדירות חדשות מקבלן יבטיח שקט נפשי לאורך שנים.

ליקויים בקירות

ישנם תקנים עבור הקירות החיצוניים והפנימיים במבני מגורים. לדוגמא, קירות חיצוניים חייבים להיות בנויים מבלוקים של 20 ס"מ, ובקירות פנימיים ניתן להשתמש גם בבלוקים פשוטים יותר או בגבס וישנם תקנים הנוגעים לאיכות החומרים, הבידוד בקירות ועוד. כאשר מדובר בדירת קבלן בבניין חשוב גם לבדוק את הבידוד בין הקומות השונות ולוודא גם בידוד אקוסטי נכון וטוב.

ליקויי איטום

עוד ליקויים שניתן לראות בדירות חדשות הינם ליקויים הנוגעים לאיטום הבית. אם אתם לא רוצים לגלות בחורף הקרוב, או בעוד כמה חורפים, סימני רטיבות קשים וזליגה של מים אל תוך המבנה, חשוב לוודא כי האיטום בוצע כראוי בכל פינה במבנה.

ליקויים במערכת האינסטלציה

לפני הכניסה אל הדירה חשוב לבצע בדיקה של מערכת האינסטלציה בכדי לוודא כי המערכת בה עשו שימוש עומדת בתקנים ובמה שהובטח לכם במפרט הטכני של הדירה. היום רוב הקבלנים משתמשים בצנרת פלסטיק שהיא נוחה להרכבה ולתיקונים עתידיים, אך אם הקבלן יעשה שימוש בצנרת באביזרי חיבור שלא מספיק מתאימים, יכולה להיווצר נזילה אשר תפגע בקירות, בריצוף ובמבנה כולו.

ליקויים בריצוף

ליקויים בריצוף יכולים להיות קשורים לאיכות של האריחים עצמם, אותה יש לבדוק עוד לפני שהקבלן מבצע את ההתקנה בכדי למנוע צורך בהחלפה של האריחים מאוחר יותר. מלבד זאת, לאחר ההתקנה יכולים להתגלות ליקויים הקשורים לצורת התקנה שאינה נכונה, בעיות בפילוס השטח, איטום לא נכון בין האריחים ועוד.

מלבד אלו יכולים להיות ליקויים גם בחלונות והתריסים ועוד שלל ליקויים נוספים אותם יש לבדוק מראש, ובמידת הצורך לבקש מהקבלן תיקון מיידי של כלל הליקויים או פיצוי שווה ערך.