ליקויי בניה בדירה יד שנייה

אם אתם עומדים לרכוש דירה מיד שנייה, בדק בית הינו הדבר הראשון והחשוב ביותר שאתם צריכים לבצע. בדירות יד שנייה, במיוחד דירות ישנות מאוד, יכולים להיות ליקויי בניה רבים אשר משפיעים על הערך של הנכס, על הכדאיות של העסקה שאתם עומדים לבצע ועל אפשרויות המגורים בנכס במצבו הקיים ולטווח ארוך.

בדירות ישנות ניתן לראות ליקויים אשר נובעים מבניה על פי תקנים ישנים שכבר לא תקפים היום, שימוש בחומרי גלם ישנים ופחות איכותיים וכן שימוש לקוי בדירה או הזנחה שבוצעה עם השנים.

בדק בית בדירה יד שנייה

סוגי ליקויים בדירה יד שנייה?

בדירות יד שניה יכולים להתגלות ליקויים רבים, כאמור – חלק קשורים לבניה הראשונית של הדירה, וחלק התפתחו עם השנים, במיוחד בדירות ישנות מאוד.  ביצוע בדק בית לדירה יד שנייה משמעותי מאוד ביצירת שקט נפשי לאורך זמן, הליקויים השכיחים ביותר בדירות מיד שנייה כוללים:

ליקויי בניה אסתטיים – מדובר בליקויים שרבים מהם אתם יכולים לזהות בעצמכם וגם ללא איש מקצוע. אלו יכולים להיות סימנים של רטיבות על הקירות החיצוניים או הפנימיים, עובש בתקרה ובחיבור עם קירות חיצוניים, קילופים של הטיח ועוד. קחו בחשבון כי חלק מהליקויים הללו הם אכן אסתטיים בלבד כך שהתיקון שלהם יכול להיות פשוט יחסית, אך חלק מהם יכולים להצביע על בעיות קשות יותר כמו איטום לקוי או בעיות בצנרת שעלות התיקון של הבעיות הללו היא הרבה יותר גבוהה.

ליקויים בחדרי אמבטיה – חדרי האמבטיה הינם ללא ספק חדרים רגישים מאוד בבית. הלחות הרבה בחדר, יחד עם הצנרת המורכבת בקירות, יכולים להוביל להרבה מאוד בעיות כמו עובש, קילופים, פיצוצים בצנרת, נזילות ועוד. לכן, חשוב לבצע בדיקה מקיפה של חדרים אלו ולעשות שימוש במצלמה תרמית בכדי לוודא שאין נזילות נסתרות או בעיות שהוסתרו מבחינה קוסמטית אך בקרוב יתגלו שוב לעין.

רטיבות – מלבד חדרי האמבטיה, רטיבות יכולה להיות בכל חדר בדירה, ובמיוחד בדירות מיד שנייה, מדובר באחד הליקויים המוכרים והנפוצים ביותר. לעתים הרטיבות היא קלה לתיקון, אך לעתים מדובר בבעיה מהותית אשר יכולה להוביל לצורך של החלפת הצנרת כולה או השקעה מסיבית בשיפוצים, מה שידרוש מכם הוצאות כספיות גדולות לאחר הרכישה של הדירה, ולכן כדאי להיהערך לכך מראש ולהחליט האם בכלל שווה לכם לבצע רכישה של הדירה במצב הזה ובמחיר הנדרש.

בעיות בדלתות ובמשקופים – בדירות ישנות רבות ניתן להבחין בבעיות בדלתות והמשקופים אשר נובעות מבלאי של שנים, במיוחד בדלתות עץ.

למה חשוב לבצע בדק בית לפני רכישת הדירה?

אם אתם רוצים להיות בטוחים כי הדירה אכן שווה את המחיר שבעליה דורשים, ואם אתם רוצים להיות בטוחים שלא יקרה מצב בו לאחר הרכישה אתם מגלים כי יש צורך בעבודות תיקונים רבות אשר יעלו לכם לא מעט, אל תוותרו על בדק הבית. גם אם אתם בטוחים כי זו הדירה שאתם רוצים לרכוש, בדק הבית יתן לכם כוח בניהול המשא ומתן מול בעלי הדירה.