ליקויי בניה בטיחותיים – בטיחות מעל הכל

רבים אשר רוכשים דירה חדשה מקבלן בטוחים כי הם מקבלים  דירה מסודרת ומדויקת המתאימה בדיוק לצרכים שלהם, ועונה על כל הדרישות, אך זה לא תמיד נכון. לעיתים רבות לאחר קבלת דירה מקבלן מגלים ליקויי בניה שונים, והחמורים ביותר הם ליקויי בניה בטיחותיים.

כאשר אתם נכנסים לדירה חדשה, הבטיחות צריכה להיות מעל הכל. לפני שאתם מתחילים לעצב או לרהט אתם חייבים להיות בטוחים כי אתם נכנסים למקום שהוא בטוח עבורכם ועבור בני המשפחה שלכם ואלו שחיים אתכם באותו הבית, ולכן ביצוע בדק בית לאיתור ליקויי בניה בטיחותיים הוא חשוב מאוד ויכול לאפשר לכם להיות בטוחים כי אתם מכירים את הבית החדש מבפנים ומבחוץ לעומק.

תיקון של הליקויים לפני שהם גורמים לנזק

המטרה של בדק בית בדירה מקבלן או יד שניה  לפני כניסה אל בית חדש היא, בין היתר, לאתר ליקויי בניה בטיחותיים ולבצע תיקון של הליקויים הללו לפני שהם גורמים לנזקים או סכנות. ברגע שיש לכם דו"ח של בדק בית ואתם רואים כי הוא מציג ליקויי בניה בטיחותיים, הדבר החשוב והחיוני ביותר שאתם צריכים לבצע הוא לפנות אל הקבלן עם אותו הדו"ח ולדרוש תיקון של כל הליקויים הללו.

תיקון ליקויי הבניה יאפשר לכם להיכנס אל הבית בראש שקט, ולדעת כי לא יקרה מצב מסוכן שיתעורר פתאום שעליו יכלתם לדעת מראש עוד לפני המעבר למגורים באותו בניין.

ליקויי בניה בטיחותיים

מה כוללות בדיקות הבטיחות?

בדיקות בדק בית לאיתור ליקויי בניה בטיחותיים כוללות כמה נושאים חשובים:

  • התאמה לתכניות – בדיקה המוודאת כי הדירה שאתם מקבלים תואמת במאת האחוזים את תכניות הבניה אשר אושרו בעת קבלת היתרי הבניה.
  • עמידה בתקנים – בדיקה המוודאת עמידה בדרישות תקני הבטיחות השונים כמו תקני בטיחות נגד שריפות וקבלת אישור כיבוי אש, תקני איכות של חומרי הגלם בהם עשו שימוש ועוד.
  • בדיקת אמצעי בטיחות – בדיקה של כל המרכיבים בדירה הנדרשים לשם בטיחות, ובדיקה שמערכות שיכולות לגרום סיכון אכן מותקנות כראוי כמו מערכות הגז, החשמל ועוד.
  • בדיקת עמידות – בדיקה הבוחנת את העמידות של המבנה מפני רעידות אדמה על פי תקן 413 המותאם למצבים כאלו.

בנוסף לכך מבצעים עוד בדיקות רבות נוספות כמו בדיקות של האיטום, נזילות, מערכות אינסטלציה וכדומה. בצורה הזו חברת בדק הבית יכולה להפיק לכם דו"ח מסודר ומקצועי הכולל את כל ליקויי הבניה, אם ישנם כאלו, ואתם יכולים לפנות עם הדו"ח אל הקבלן בדרישה לבצע את התיקונים האמורים.

מה עושים במידה והקבלן מסרב לתקן?

במידה והקבלן מסרב לבצע את התיקונים של ליקויי הבניה יש לכם אפשרות לפנות אל בית המשפט יחד עם דו"ח בדק הבית החתום כך שיחייבו אותו לבצע את התיקונים הללו. אל תכנסו לדירה עם ליקויי בניה בטיחותיים לפני שכולם תוקנו בצורה מלאה.