מהי תקופת בדק ומה חשוב לבדוק בדירה?

יוצא לכם לרכוש דירה חדשה מקבלן ממש בימים אלה? ראשית נאחל לכם מזל טוב, כי לא הרבה אנשים יכולים להרשות לעצמם לרכוש דירה חדשה מקבלן. אך למרות ההרגשה האוטופית, יהיה עליכם להכיר את המונח תקופת בדק שהוא קשור לדירה שלכם. כך לא תמצאו את עצמכם במצב שבו תגלו תקלות בדירה, אך לא יהיה לכם מושג אל מי לפנות.

מהי תקופת בדק?

חברת לב אדריכלות היא חברה המתמחה בכל מה שקשור לנושא של בדק בית. תקופת בדק היא התקופה שבה הקבלן יהיה אחראי לבצע תיקונים שונים בבניין. הדיירים לא יהיו מוכרחים להוכיח לקבלן כי האחריות לנזק היא עליהם, אך הקבלן יהיה חייב לבצע את התיקונים בהקדם. התקופה משתנה בהתאם לסוג התיקון שאותו צריך לבצע, אך לפני שתיכנסו לבניין חדש מוטב כי תכירו את המונח הזה.

בדיקת ליקויי בניה

מה חשוב לבדוק בדירה חדשה מקבלן?

  • אחד מהדברים החשובים ביותר שיהיה עליכם לבדוק לכל אורך תקופת בדק זה הקירות של הבית. מאחורי הקירות נמצאת לה הצנרת של הדירה, ולכן תצטרכו להיות עם יד על הדופק. כל דבר שנראה לא בסדר בקיר, אמור לחייב אתכם לבדוק את המצב לעומק.
  • הריצוף גם הוא עשוי להביא איתו לא מעט צרות, בטח אם ביצעתם את הרכישה מקבלן פחות מוכר. עבודה לא מקצועית של התקנת הריצוף, עלולה להביא איתה לסכנה של ממש. שימו לב לתקינות הריצוף עוד לפני שתכניסו את הרהיטים אל תוך הבית.
  • מערכת החשמל ומערכת האינסטלציה הן המערכות החשובות ביותר בכל דירה. תקופת בדק נועדה כדי לאפשר לכם לתקן את התקלות השונות המתעוררות במערכות הללו. אך גם אותן מוטב לבדוק עוד לפני שנכנסים אל תוך הדירה עצמה.

חשוב לדעת שישנם עוד לא מעט דברים שצריך לבדוק, תקן תכנון ובניה מאגד בתוכו שלל פרמטרים שתפקידם לאפשר כניסה לבית בטוח למגורים ואסטטי מבחינת הבניה, 

בודק מוסמך עם ניסיון מכיר היטב תקנים אלו ויותר מיכך ידע להגיע בדיוק אל המקומות הבעייתיים ולהצביע על ממצאים שאינם תואמים למפרט.