פיקוח בניה על פרויקט שיפוץ מבנים חיצוני

בכל פרויקט בנייה או שיפוץ, פיקוח בניה היא בין הפונקציות המקצועיות החשובות ביותר עבור הלקוח. אמת פשוטה זו נכונה לגבי כל פרויקט בניהול כל גורם, אבל לבטח במקרה של פרויקט המנוהל על ידי אדם פרטי, למשל פרויקט בנה ביתך, שבו הלקוח נעדר כל ידע, היכרות ויכולות בתחום הבניין וזקוק לגורם מקצועי שייצג אותו מול כלל הגורמים המקצועיים המעורבים בפרויקט ויבטיח שהכל מתנהל על פי האינטרסים שלו.

פיקוח בניה

על פיקוח בניה ועל שיפוץ מבנים חיצוני

פיקוח בניה היא פונקציה מקצועית מאוד חשובה בענף הבניין והשיפוצים. פונקציה זו מאוישת על ידי מהנדס בניין שתפקידו הוא לפקח על כל ההתנהלות המקצועית בפרויקט, לוודא שהכל מבוצע בהתאמה לתכנית הבנייה, להיתרי הבנייה, ללוחות הזמנים ולתקציב, לוודא שהבטון טרי, שהמרצפות תואמות את הזמנת הלקוח ושאף אחד לא מעגל פינות או חוסך בעלויות על חשבון הלקוח.

שיפוץ מבנים חיצוני הוא פרויקט שמיועד לחדש ולרענן את המרחב החיצוני של המבנה, החל מהשלד החיצוני של המבנה, דרך החיפוי החיצוני וכלה בגבולות המגרש בו ממוקם המבנה. במסגרת פרויקט שיפוץ מבנים חיצוני נעשות פעולות כדוגמת צביעת בניין, החלפת חיפוי שיש חיצוני, איטום בניין, החלפת תריסים וחלונות, עבודות שיקום בטון וברזל, סתימת סדקים, חיזוק יסודות וכן בניית גדר או חומה, הוספת שער, הרחבת מגרש חניה וכדומה.

הדברים החשובים שיש לזכור לגבי פיקוח בניה

פיקוח בניה על פרויקט של קבלן שיפוץ מבנים חיצוני או על כל פרויקט מכל סוג אחר הוא מרכיב מפתח קריטי בהצלחת הפרויקט. המפקח צריך לייצג למעשה את הלקוח הסופי של הפרויקט ואותו בלבד. המשמעות היא שכאשר אתם שוכרים קבלן ביצוע לביצוע פרויקט שיפוץ מבנים חיצוני, אתם ממש לא רוצים שאת מפקח הבניה יביא הקבלן בעצמו. את מפקח הבניה אתם רוצים לשכור בעצמכם ואתם רוצים להיות גם אלה שמשלמים לו את שכרו. הסיבה לכך היא שמפקח הבניה אמור לפקח למעשה על הקבלן המבצע ועל כל יתר אנשי המקצוע המעורבים ולכן חשוב למנוע מצב של ניגוד עניינים בין המפקח ובין הקבלן.

עד כמה זה חשוב? ובכן, מפקח בניה הוא הגורם היחיד שיכול לספר לכם על איכות הבטון הירודה בה נעשה שימוש לביצוע יציקות והוא הגורם המקצועי היחיד שיכול ליידע אתכם על כך שאין באמת צורך להחליף את כל החיפוי החיצוני, כפי שמציע הקבלן, ואפשר פשוט לחזק את אריחי החיפוי ולבצע ניקוי יסודי שלהם. מפקח הבניה הוא הציפור הקטנה שלוחשת על אוזנכם במהלך הפרויקט ובלעדיו אתם פשוט מסתובבים כסומא בערפל בתוך הפרויקט שעבורו אתם משלמים ממיטב כספכם. הפונקציה של מפקח בניה היא מאוד שכיחה וטבעית בפרויקטים של בנייה חדשה, אבל בהחלט הכרחית גם במסגרת פיקוח בניה על פרויקט שיפוץ מבנים חיצוני.