פיקוח על שיפוץ בית פרטי

גם אם בחרתם את הקבלן הטוב ביותר שהצלחתם למצוא, וגם אם אתם בטוחים כי מדובר בקבלן שיבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר, אתם חייבים להגן על עצמכם ועל הפרויקט שלכם ולהיעזר במפקח בניה. אם אתם רוצים להיות רגועים לחלוטין, להיות בטוחים שיש איש מקצוע מנוסה בשטח אשר דואג לאינטרס שלכם ולכך שהפרויקט יבוצע בצורה הטובה מבחינתכם ולדעת שבכל שלב של הפרויקט אתם מוגנים והעבודה מבוצעת בדיוק על פי התכנית והתכנון, מפקח בניה פרטי הוא האדם הטוב ביותר עבורכם.

למה חשוב לשכור פיקוח על שיפוץ בית פרטי?

עבודתו של מפקח עבור שיפוץ הינה חשובה מאוד לכל פרויקט בתחום הבניה, ובמיוחד כאשר מדובר בפרויקטים פרטיים כמו שיפוץ או בניה של בית פרטי, להם אין פיקוח ממשלתי. מפקח הבניה נמצא שם כדי לדאוג לכם, הוא יוודא שלא יהיה עיגול פינות, שימוש בחומרי בניה פחות איכותיים או כל בעיה אחרת במהלך פרויקט הבניה אשר תפגע באיכות הפרויקט או תוביל לליקויי בניה מכל סוג. מפקח הבניה גם מבצע רישום מסודר של כל חומרי הבניה, ומאשר הזמנה רק של הכמויות הנדרשות כך שלא יהיה מצב בו מוזמנים חומרי בניה רבים ללא כל צורך ואתם מוציאים כספים רבים לחינם.
בנוסף, מפקח הבניה מפקח גם על זמני העבודה, הוא יוודא כי לא תהיה משיכת זמן מיותרת כך שתוכלו לעמוד בזמנים aנקבעו עבור הפרויקט בדיוק כפי שאתם מתכננים ורוצים.

למה לא לעשות את זה לבד?

רבים אשר עומדים לפני פרויקט בניה יודעים כי מדובר בפרויקט אשר יכול לכלול לא מעט הוצאות כספיות, ולכן חושבים לבצע את הפיקוח בעצמם, אך רבים מהם מבינים בסופו של דבר כי זו טעות. קודם כל, בכדי לבצע את הפיקוח בצורה הטובה ביותר זה חייב להיות בעל מקצוע עם ניסיון וידע בתחום הבניה. בנוסף, יחד עם העבודה הקבועה שלכם או כל עיסוק אחר, לא תוכלו להיות בשטח באמת כל הזמן, והרבה מאוד בעיות יכולות לעלם מהעיניים שלכם.

מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות
מד זוית דיגיטלי – מכשיר זה משמש לבדיקת זויות בין קירות

לאיזה סוג של עבודות שיפוצים מתאים מפקח בניה?

מפקח בניה מזמינים בדרך כלל כאשר מדובר בעבודות שיפוצים מסיביות ויקרות מאוד, עבודה בסדר גודל משמעותי. לרוב, טווח המחירים של מפקח בניה משתנה ותלוי בהרבה מאוד גורמים כמו גודל הבניה וזמן הבניה, כך שאם מדובר בפרויקט שיפוצים קטן – אין צורך בכך. לעומת זאת, כאשר מדובר בפרויקט גדול מדובר בהוצאה זניחה שאסור לכם לנסות לוותר עליה.