קבלנים – איך לעשות את זה נכון?

הגיע הרגע להרים טלפון לקבלן, כדי לבנות את יחידת הדיור החדשה בשטח הבית שלנו. היתר הבנייה כבר בידינו, וקיבלנו הצעת מחיר נהדרת מקבלן שיפוצים. אותו קבלן מציג לנו עבודות ברמה גבוהה שביצע בעבר, בעל זמינות גבוהה, ויכול להתחיל את העבודה באופן מיידי. רק דבר אחד חסר – הוא אינו קבלן מורשה. למה זה כל כך חשוב לשכור את שירותיו של קבלן מורשה, ומה היתרונות שבכך?

סוגי קבלנים שונים

הקבלנים מסווגים ל-32 סוגים, שמורשים לבצע עבודות שונות. למשל, קבלני שיפוצים, קבלני בנייה, בניה טרומית, כבישים ותשתיות, גשרים, עבודות ימיות וכן הלאה. רשם הקבלנים מחלק אותם על פי התמחות, ומעניק להם את הרישיון המתאים עם שם הענף. את הרישיון יש לחדש אחרי שנתיים, ועל מנת לקבל אותו יש להציג את התעודות הרלוונטיות, לעבור מבחן בתחום העיסוק שלו. בנוסף, כדי לקבל את רישיון הקבלנים, יש להוכיח שאותו קבלן אינו פושט רגל, ואינו הורשע בעבירות בנייה בעבר.

למה כדאי לקבלן להוציא רישיון קבלן רשום?

קבלנים מורשים שנרשמו ברשם הקבלנים והוציאו רישיון קבלן כחוק, נהנים ממגוון רחב של הטבות. ההטבה הבולטת ביותר היא עבודה בסכומי כסף גבוהים, וכשהקבלן אוחז ברישיון בסיווג הגבוה ביותר, הוא לא מוגבל בתקרת הסכום. בנוסף, ביכולתו של הקבלן המורשה לגשת למכרזים ממשלתיים, ובמידה וייבחר זו תהיה מקפצה למוניטין, והקבלן יוכל לעבוד בסכומים גבוהים. הטבה נוספת של קבלן מורשה, היא ניהול של כוח אדם גדול. קבלן מורשה יוכל להעסיק עובדים מהרשות הפלסטינית בחלק מהמקרים, ולהיות אחראי על מספר רב של עובדים. היתרון האחרון שמגיע עם רישיון הקבלן, הוא יתרון תחרותי בשוק על פני הקבלנים הלא מורשים.

למה כדאי לכם להעסיק קבלן מורשה?

לא חסרים סיפורים על קבלנים שלא ביצעו את עבודתם נאמנה. תשמחו לשמוע, שרשם הקבלנים מטפל בפניות הציבור, ומהווה כתובת לתלונות על קבלנים מורשים. לקוחות רבים בוחרים בקבלנים מורשים מסיבה זו, ויודעים שבמידה ומשהו משתבש, יש להם "גב" מרשם הקבלנים. יש לציין, שביכולתו של רשם הקבלנים לשלול את רישיונו את הקבלן במידה ויש תלונות חוזרות כנגדו. במיוחד בתקופה האחרונה כאשר התוכנית "יצאת צדיק" מככבת על המסכים, אנחנו רוצים לדעת שיש למי לפנות בעת צרה.

סיבה נוספת שרבים בוחרים קבלן מורשה, היא הידע המקצועי שלו. כאמור קבלן מורשה עבר סדרה של מבחנים בתחום ההתמחות שלו. כך, קבלן שיפוצים, עבר את ההסמכה בתחום השיפוצים, שכוללת עבודות גבס, אינסטלציה וחשמל. הידיעה שהקבלן יודע לבצע את העבודה באופן מקצועי, מרגיעה רבים, ומאפשרת להם לסמוך על הקבלן. בנוסף, קבלן רשום מחויב לעבוד עם חומרי גלם איכותיים, שיבטיחו לנו מבנה בטוח למגורים.

 

לסיכום, תעודת קבלן מורשה מועילה הן ללקוח והן לקבלן. בחרו בקבלן מורשה לביצוע עבודות הבנייה שלכם.