רטיבות בדירה חדשה מקבלן מי אחראי על התיקון

רכישת דירה חדשה מקבלן מלווה בהתרגשות גדולה. לא אחת מדובר בתהליך ארוך עד שהמבנה מוכן והלקוחות ממתינים בציפייה גדולה ליום כניסתם לדירה.

בנייה של מבנה מגורים הוא מיזם עצום שכולל מעורבות של אנשי מקצוע רבים, החל במהנדס הבנייה, קונסטרוקטור, מפקח בנייה, מתכנן, מהנדסים לתחומי חשמל, אינסטלציה והרבה מאד אנשי מקצוע נוספים. רוב הרוכשים סומכים על המיומנות של הקבלן ושל קבלני המשנה שלו והם בטוחים שהעבודה שתתבצע בשטח תהיה מצוינת והם יכולים ליהנות ממגורים בדירה איכותית אשר בנויה בטיב גבוה. 

בחירת דירת המגורים 

לכל משפחה יש חלום הקשור לדירה בסביבת מגורים שהיא אופטימלית עבורם. באזור שבו הם גרים כעת, בשכונה שבה גרים ההורים, ליד מוסדות חינוך מצוינים עבור הילדים ועוד. לכן הם מחפשים דירה בגודל הדרוש להם ובעלות שתואמת את התקציב שלהם. במקרים רבים הם מוצאים בניין שאמורים להתחיל בבנייה שלו או שבנו כבר חלק מהקומות. הם בוחנים את הדירות המוצעות על פי גודל, תכנון, כיווני מערב, עלויות ובוחרים לקנות דירה על הנייר

למהלך זה יש כמה יתרונות כמו קניית דירה במסגרת פריסייל אשר בה העלויות של כל דירה הן נמוכות יותר באופן משמעותי, זמן ההמתנה הארוך עד תום הבנייה מאפשר פריסה של תשלומים רבים יותר ולכן מקל על הרוכשים וקיימת אפשרות לתאם שינויים הנדסיים בשלב הבנייה כדי להתאים זאת לעיצוב של הדירה. 

קבלת המפתח מהקבלן

ביצוע בדק בית במציאות הנוכחית הוא הכרח ולא בחירה. המהנדסים שבודקים את איכויות הבניה בפרויקטים השונים ברחבי הארץ בשנים האחרונות, נדהמים מהפגמים הרבים שהם מוצאים בדירות החדשות.

אפשר לראות זאת במצבים שבהם האריחים לא הותקנו כראוי והשיפועים ורמת האופקיות אינם תואמים את התקן, בעיות של נגרות בארונות המטבח ובמשקופים, מערכות חשמל, אלומיניום שלא הותקן כראוי, קירות שלא נבנו באופן מישורי ואנכי נכון. כמו כן נבדק גודל הדירה שהיה רשום בחוזה ובדפי הפרסום, מול גודלה של הדירה בפועל.

בעיות איטום ואינסטלציה בדירה החדשה 

אחת התקלות שנראות כמעט יום יום הן בעיות של איטום ושל אינסטלציה. עבודה רשלנית שלא יצרה איטום הרמטי על הגג ובמקומות נוספים לאורך הצנרת בבניין כולו. כמו כן פגיעות שבוצעו בתשתיות המים כמו אי הנחה של תשתיות, עבודה לא מקצועית של הנחת הצנרת שיצרה נזילה מהצנרת ורטיבות בקירות שגררה לצמיחת עובש וגם פטריות ומים כלואים מתחת לאריחים. 

כל נושא הרטיבות הוא באחריותו של הקבלן והוא אמור לדאוג לכך שעובדיו יגיעו תוך פרק זמן קצר כדי לתקן זאת כדי שהלקוחות יוכלו לבצע את ההכנות הנדרשות ולהיכנס לדירה. יש נושאים שהם אקוטיים כמו רטיבות שיש לטפל בהם באופן מידי וליקויים אחרים שהקבלן אמור לבצע במהלך שנת האחריות.