בדק בית לדירה יד שנייה

בדק בית לפני קניה של דירה יד שנייה הוא אחד התהליכים החשובים שיש לקחת בחשבון בעת הרכישה, מפקחי בניה רבים יכולים להעיד שכמות הליקויים המצויים בבתים מיד שנייה גדולים משמעותית מבתים חדשים והסיבה לכך ברורה: בלאי שנותר עם הזמן במערכות השונות של הבית שרצוי וכדי לבדוק.

אילו בדיקות מבצעים במסגרת בדק בית לדירות יד שנייה?

 • בדיקת התאמות לתכניות ומפרטים
 • בדיקת ריצוף – אופקיות ושיפועים התאמה לתקן ישראלי 1555/3
 • בדיקת חיפויים – חדרי רחצה וקירות חוץ, התאמה לתקן ישראלי 1555/2, 2378
 • בדיקת קירות – מישוריות, אנכיות התאמה לתקן ישראלי 789,1920
 • נגרות – דלתות פנים התאמה לתקן ישראלי 23
 • מסגרות – מעקות דלתות כניסה, מוצרי ממד, התאמה לתקן ישראלי 4422, 5044, 1142
 • אלומיניום – חלונות, דלתות, מעקות התאמה לתקן ישראלי 1068, 4068, 1099, 1142
 • אינסטלציה – בדיקה חזותית, כלים סניטרים, התאמה הוראות מתקני תברואה, תקן ישראלי 1205
 • חשמל – בדיקה חזותית, התאמה לתקנות החשמל
 • מדרגות – התאמה לתקנות תכנון ובניה
 • רטיבות – בדיקה עם מכשיר פרוטימטר
 • איטום – התאמה לתקן ישראלי 752

מי מוסמך לבצע בדק בית לדירה יד שנייה

מהנדס או הנדסאי בניין מוסמך רשאי לערוך בדק בית והסיבה לכך פשוטה, מעבר לידע המקצועי והניסיון שרכש עם השנים הדו"ח שהתקבל בסיום יהיה כביל בבית משפט כנגד כל ערעור שהתקבל מהעבר השני.

זוויתן ומכשיר לייזר בדיקת מישוריות חיפוי

זוויתן ומכשיר לייזר בדיקת מישוריות חיפוי

מה כולל בדק בית

איתור נזילות ורטיבות – זו אחת הבדיקות הנפוצות בתחום, לעתים ניתן להבחין ברטיבות גם בעין בלתי מקצועית כאשר היא מופיעה באופן גלוי על קיר, אבל אנו בחברת זק שירותי הנדה בודקים עם מכשיר פרוטימטר בקירות כדי לאבחן רטיבות גם אם לא נראית בעין

בדיקת איטום – מים שמחלחלים למקומות שונים יכולים לגרום לנזקים כבדים למבנים ורכוש, איטום תקין נועד למנוע כניסה של אותם נוזלים לאזורים שאינם רצויים בו, איטום מבצעים באזורים פנימיים וחיצוניים של הבית.

שיפוע קרמיקה – מדובר בבדיקה קצרה של זוית הקרמיקה באזורים בהם יש שיפוע קל לטובת ניקוז של מים כדוגמת מרפסות או מקלחון, הדבר חשוב בכדי למנוע הצטברות של מים עומדים

בדיקת אינסטלציה וכלים סניטרים – בדיקה הכוללת את כל מערכות האינסטלציה והשפכים לפי תקן הוראות מתקני תברואה.

בדיקת שיפועים במרפסות, גגות, ריצוף הדירה, מקלון

מכשיר לייזר בדיקת אופקיות תקרה

מכשיר לייזר בדיקת אופקיות תקרה

בדיקת איכות המבנה והאסתטיקה – גם המראה הוא חשוב לא פחות ואנו בחברת זק שירותי הנדסה בודקים את איכות העבודה כמו: התקנת הקרמיקה והריצוף בצורה אחידה, התקנת כלים סניטרים,התקנת דלתות וחלונות ועוד. בדיקת סדקים קונסטרוקטיביים ואחרים ודרכי התיקון.

לסיכום – רק לאחר קבלת דו"ח מקצועי שנערך ע"י בודק בדק בית מקצועי תוכלו להבין את מצב הנכס האמיתי , ולעשות את השיקול הנדרש לרכישה, בנוסף הדבר עשוי להשפיע על משא ומתן במחיר הנכס לטובתכם במידה ועדיין תהיו מוכנים לרכוש את הנכס ולתקן את כשלים שנמצאו.

פלס באורך 200 ס"מ

פלס באורך 200 ס"מ

דירה חדשה למול דירה יד שניה

בדק בית לדירה חדשה שונה מבדק בית לדירה מיד שניה בשל המטרה של הבדיקה. כאשר מדובר בדירה מיד שניה המטרה של בדק הבית היא לגלות את כל הליקויים לפני רכישת הדירה ולקחת זאת בחשבון בעת ניהול המשא ומתן או בכלל להחליט האם כדאי לרכוש את אותה הדירה.

כאשר מדובר בדירה חדשה מקבלן המטרה של בדק הבית היא לוודא שאתם מקבלים בדיוק את מה ששילמתם עליו ואתם יכולים להיות בטוחים כי הדירה עומדת בדרישות התקינה, ומתאימה למפרט עליו חתמתם עם הקבלן. במידה ויתגלו ליקויים או בעיות תוכלו לדרוש מהקבלן לבצע את כל התיקונים הנדרשים עוד לפני הכניסה שלכם אל הדירה.

תוצאות הבדיקה עשויות להשפיע גם על מחיר הדירה

לעומת דירה חדשה, בה כבר סגרתם את מחיר הדירה והקבלן יידרש לבצע תיקון לכל ליקוי שיתגלה, גם אם תצטרכו לפנות אל בית המשפט עם הדרישה הזו, בדירה מיד שניה המצב שונה. אם אתם חושבים על רכישה של דירה מיד שניה חשוב שתדעו כי התוצאות של הבדיקה עשויות להשפיע מאוד על המחיר של הדירה. במידה ויתגלו ליקויים משמעותיים אשר עלויות התיקון שלהן גבוהות, תוכלו לשוב לשולחן המשא ומתן עם המוכר ולדון בהפחתה משמעותית של מחיר הדירה בהתאם לכך. בצורה הזו לא יקרה מצב בו אתם מגלים לאחר הרכישה והמגורים בדירה ליקויים אשר מצריכים מכם הוצאות כספיות גדולות מאוד שיכלתם לחסוך מעצמכם מראש.

התאמה לתקינה והתקנות של הרשות המקומית

מלבד ליקויי בניה שונים, בבדק בית בודקים גם את ההתאמה של הדירה לתקנות של הרשות המקומית והוועדה לתכנון ובניה בעיר בו נמצא הנכס. במיוחד בדירות מיד שניה, אתם יכולים לגלות תוספות וחריגות שהוספו על ידי בעלי הדירה ללא אישור על כך וללא רישום בטאבו, מה שיכול לסבך אתכם בבעיות מאוחר יותר ואף ליצור בעיות בתהליך רכישת הדירה עצמו.

על כל אלו חשוב שתדעו מראש ולפני הרכישה. אף אחד לא רוצה לרכוש דירה ואז לקבל דרישה להריסה מהרשות המקומית בשל חריגות בניה או ליקויים משמעותיים הנוגדים את התקנות.

בדיקת נתונים שיכולים למנוע מכם לבצע את הרכישה של הדירה

לפני רכישה של דירה אנו חושבים על נתונים רבים כמו השכונה בה ממוקמת הדירה, הנוף, השכנים וכדומה, אבל לעיתים יש דברים שקשה לזהות או לאתר ללא ניסיון. לדוגמא, אם יש אנטנה סלולארית קרובה מאוד אל הדירה, רבים יחששו לבצע רכישה של דירה כזו בשל כמות הקרינה הגבוהה. אלו יכולים להיות גם בעיות הקשורות ללחץ מים נמוך מידי, טרנספורמטור של חברת החשמל שנמצא קרוב מידי ועוד. כמובן, את הכל אתם יכולים לתקן, אך המחיר הוא פקטור משמעותי ולכן אנו מאתרים עבורכם את כל הנתונים הללו, יחד עם עלויות, כך שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר בנוגע לרכישתה של אותה הדירה.