זק פיקוח וניהול בניה

בדק בית לדירה יד שנייה

בדק בית לפני קניה של דירה יד שנייה הוא אחד התהליכים החשובים שיש לקחת בחשבון בעת הרכישה, מפקחי בניה ובדק בית רבים יכולים להעיד שכמות הליקויים המצויים בבתים מיד שנייה גדולים משמעותית מבתים חדשים והסיבה לכף ברורה: בלאי שנותר עם הזמן במערכות השונות של הבית.

אילו בדיקות מבצעים במסגרת בדק בית לדירות יד שנייה?

  • בדיקת תקינות מערכות החשמל והגז של הבית
  • בדיקת תקינות של מערכות המים, האינסטלציה והביוב
  • איתור נזילות, רטיבויות ועובש בקירות פנימיים, חיצונים ומתחת לריצוף
  • בדיקות ריצוף אחיד ושיפוע תקין למניעת מים עומדים
  • בדיקת הפתחים השונים , דלתות וחלונות
  • בדיקות קרינה
  • בדיקת איכות עבודה בהתקנת קרמיקה וכלים סניטרים

מי מוסמך לבצע בדק בית לדירה יד שנייה

רק מפקח בניה מוסמך עם תעודה רשאי לערוך בדק בית והסיבה לכך פשוטה, מעבר לידע המקצועי והניסיון שרכש עם השנים הדו"ח שהתקבל בסיום יהיה כביל בבית משפט כנגד כל ערעור שהתקבל מהעבר השני.

מה כולל בדק בית

איתור נזילות ורטיבות – זו אחת הבדיקות הנפוצות בתחום, לעתים ניתן להבחין ברטיבות גם בעין בלתי מקצועית כאשר היא מופיעה באופן גלוי על קיר, אבל המומחיות שלנו בחברת זק שירותי הנדסה היא לאבחן רטיבות באזורים נסתרים בקירות או מתחת לריצוף הנגרמים לרוב מנזקים באינסטלציה פנימית, כל זאת מבצוע במכשור מתקדם.

בדיקת איטום – מים שמחלחלים למקומות שונים יכולים לגרום לנזקים כבדים למבנים ורכוש, איטום תקין נועד למנוע כניסה של אותם נוזלים לאזורים שאינם רצויים בו, איטום מבצעים באזורים פנימיים וחיצוניים של הבית.

בדיקת מערכת החשמל – אחת הבדיקות החשובות שיש לבצע, חשמל שאינו יציב ותקין בבית עלול להיות מסוכן ולגרום לשריפה והתחשמלות, בדיקת מערכת החשמל מבוצעת ע"י מהנדס חשמל שבודק את הלוח המרכזי, בדיקה הארקה חשמל, השקעים, מערכות לגילוי אש ובדיקת עומס במקרה של מספר מכשירי חשמל שפועלים במקביל

בדיקת קרינה – אולי הבדיקה הפשוט מכולם אבל חשובה לא פחות עקב כמויות קרינה שהולכות וגדלות באזורנו, קרינה היא בעצם אנרגיה שמועברת באמצעות גלים, ולגלים אלו יש עוצמות וגדלים שונים, סוגי הקרינה הקיימים הם קרינה סלולרית RF שמגיעות מטלפונים ניידים אנטנות' WI-FI וכו' וקרינה חשמלית ELF שמגיעות מארונות חשמל, מחשבים, שנאים וכו', בעזרת מכשור מיוחד שמודד את כמות הקרינה ניתן להעריך את הנזק האזורי.

שיפוע קרמיקה – מדובר בבדיקה קצרה של זוית הקרמיקה באזורים בהם יש שיפוע קל לטובת ניקוז של מים כדוגמת מרפסות או מקלחון, הדבר חשוב בכדי למנוע הצטברות של מים עומדים

בדיקת איכות המבנה והאסתטיקה – גם המראה הוא חשוב לא פחות ואנו בחברת זק שירותי הנדסה בודקים את איכות העבודה כמו: התקנת הקרמיקה והריצוף בצורה אחידה, התקנת כלים סניטרים,התקנת דלתות וחלונות ועוד.

לסיכום – רק לאחר קבלת דו"ח מקצועי שנערך ע"י בודק בדק בית מקצועי תוכלו להבין את מצב הנכס האמתי , ולעשות את השיקול הנדרש לרכישה, בנוסף הדבר עשוי להשפיע על משא ומתן במחיר הנכס לטובתכם במידה ועדיין תהיו מוכנים לרכוש את הנכס ולתקן את כשלים שנמצאו.

מעוניינים לערוך בדיקה יסודית למבנה? דברו איתנו ונשמח לעזור:
טלפון: 054-3132-842
דוא"ל: sackhome@gmail.com
סגירת תפריט